18.04.2019/23:35

Unilever Polska zainwestuje prawie 150 mln zł w produkcję lodów

Polski oddział koncernu Unilever zainwestuje prawie 150 mln zł w zlokalizowany na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakład produkcji lodów w Baninie. Należąca do holenderskiego spółka Oddział Lodów i Produktów Mrożonych Polska S.A. otrzymał decyzję o wsparciu inwestycji i pomocy publicznej, a tym samym możliwość zwolnienia z podatku dochodowego.

Projekt inwestycyjny, który otrzymał decyzję o wsparciu, przewiduje rozbudowę i modernizację elementów konstrukcyjnych zakładu, a także wyposażenie go w zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Realizacja inwestycji pozwoli spółce zwiększyć produkcję o ok. 142 tys. hektolitrów lodów rocznie. termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 r.

Unilever Polska jest jednym z największych producentów lodów w Polsce. Udziały firmy w krajowym rynku lodów sięgają prawie 27 procent. Zakład w Baninie produkuje na potrzeby rynku krajowego (ok. 50 proc.) i na eksport.

Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wskazał, że inwestycja oznacza wdrożenie najbardziej zaawansowanych technologii, które wnoszą wartość dodaną i przyczynia się do rozwoju regionu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Alojzy 22.04.2019

    Niech oficjalnie powiedzą ile zysku na lgbt przeznaczają. Boi DUPKA

  • Romcio 19.04.2019

    Kolejny gigant żeruje na polskich podatnikach. Pracowałem w Unilever 19 lat w sf i wiem ile kasy idzie na reklamę i tym podobne. Więc wszelkiego typu zwolnienia z podatku to kpina

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.