15.11.2016/13:19

Unilever wyda 100 mln zł na kolejne inwestycje w Polsce

Koncern Unilever ogłosił dzisiaj, że w najbliższych latach chce zainwestować kilkadziesiąt milionów euro (ok. 100 mln zł) w modernizację swoich fabryk w Baninie, Poznaniu, Katowicach oraz Bydgoszczy.

W tym roku mija 25 lat od momentu wejścia Unilever na polski rynek. Firma zatrudnia obecnie prawie 4 tys. pracowników, a tylko w ostatniej dekadzie (2006-2015) zainwestowała w Polsce ponad 1,6 mld złotych. Zapowiedź dalszych, dynamicznych inwestycji w Polsce potwierdza znaczący wkład Unilever w rozwój polskiej gospodarki.

Polska nadal odgrywa wyjątkową rolę w strategii inwestycyjnej Unilever. W najbliższych latach Unilever chce zainwestować kolejne 100 milionów złotych w swoich zakładach w Baninie, Poznaniu, Katowicach i Bydgoszczy. Znaczące inwestycje nadal będą płynąć do Centrum Usług Finansowo-Logistycznych w Katowicach, skąd obsługiwanych jest wiele procesów biznesowych Unilever w Europie.

W ciągu ostatnich kilku lat wartość inwestycji w fabryce w Bydgoszczy przekroczyła 30 milionów euro, a podobne tempo modernizacji przewidywane jest na nadchodzące lata. Plany inwestycyjne dotyczą również fabryki w Poznaniu, która w perspektywie najbliższych 2-3 lat przejdzie podobny proces modernizacji. Po dużych inwestycjach w zakłady produkcyjne oraz stworzeniu Centrum Usług Finansowo-Logistycznych, które zapewniło ponad 700 nowych miejsc pracy w Katowicach, Unilever chce kontynuować rozwój także śląskiego ośrodka. Kolejne inwestycje w katowickiej fabryce pozwolą na utworzenie z niej strategicznego ośrodka o znaczeniu europejskim.

- Podsumowując 25 lat działalności firmy w Polsce, jestem szczególnie dumny z naszych pracowników - polskich kolegów, z którymi pracuję - mówi Jaime Aguilera, prezes Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej i Dyrektor Zarządzający Unilever  w Polsce i krajach bałtyckich

Nowy raport przygotowany przez Instytut Innowacyjna Gospodarka pokazuje, że wpływ Unilever na polską gospodarkę wykracza poza sumę dokonanych inwestycji. W ciągu ostatnich 25 lat ponad 6 tys. polskich przedsiębiorców, głównie z grupy małych i średnich przedsiębiorstw, dostarczających surowce czy usługi, nawiązało współpracę biznesową z Unilever w Polsce. Liczba osób zatrudnionych w firmach pracujących na potrzeby Unilever wyniosła w 2014 roku ponad 14 tys. Dochody tych osób w 2014 roku przekroczyły 1 mld złotych, zaś całkowita, bezpośrednia i pośrednia wartość dodana dla polskiej gospodarki wynikająca z działalności Unilever w 2014 roku jest szacowna na ponad 22 mld zł. Powyższe dane zostały opublikowane w listopadowym raporcie Instytutu Innowacyjna Gospodarka, opisującym wpływ firm międzynarodowych na polską gospodarkę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.