30.06.2021/20:32

Uszczelnienie zakazu handlu w niedziele możliwe tuż po wakacjach. Czy będzie skuteczne?

Posłowie PiS we współpracy ze związkowcami z NSZZ „Solidarność” kończą prace nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedziele. Chodzi o utrudnienie detalistom korzystania z wyłączenia dla placówek pocztowych. Możliwe, że nowelizacja wejdzie w życie tuż po wakacjach – relacjonuje portal money.pl. Jednak może się okazać, że nie będzie w 100 proc. skuteczna.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Nickt 04.07.2021

  A na Orlenie handel trwa 24/7/365 z wódą włącznie. O to tę bujarę głowa nie boli? Dziwne, nie?

 • Karol 02.07.2021

  Jakim trzeba być debilem zakazując handlu w niedziele placówkom które maja pełną fiskalizację, kasy on-line odprowadzają 100% Podatku VAT od każdego grosza płaca podatki dochodowe. A pozwala się otwierać Pani Jadzi z kiosku czy kwiaciarni która nie nabija na kasę paragonu. I to jest walka naszego rzadu z uszczelnienie VAT-u. A ludzie którzy wierzą w ich brednie chyba są nie dokonać normalni.

 • Ada 01.07.2021

  „nikt nie będzie mógł udawać, że jest kwiaciarnią czy placówką pocztową” Czyli Poczta Polska do zamknięcia? Bowiem tam nawet przejść nie idzie, wszystko zawalone regałami z książkami, słodyczami, pościelami itp...

 • echh echh 01.07.2021

  Moim zdaniem niestety ale teraz nic już do wyborów nie zrobią - totalni, konfa i wszyscy zainteresowani zrobili by taką jatke, że PISowi by się to nie opłacało. Chyba każdy pamięta jaki był gigantyczny lobbing i szczucie gdy wprowadzano wolne niedziele. WH powinne to doskonale pamiętać. PS. Naprawdę musicie publikować te Żabkowe dyrdymały - przecież to czysty marketing nie wiele mający nic wspólnego z rzeczywistością, mogą sobie na to w Żabce pozwolić bo nikt tego nie zweryfikuje, a Wy tak powtarzacie

 • precz z socjalizmem 30.06.2021

  Czy uszczelnienie będzie skuteczne? Oczywiście, że nie i to z dwóch powodów. Po pierwsze, sklepy znajdą inną furtkę, żeby ten durny przepis obejść. Po drugie, marketów przy stacjach nie planuje się ruszyć. Czyżby benefity dla tych pseudozwiązkowców i ich rodzin na stacjach z udziałem spółek skarbu państwa wystarczyły, by spokojnie działać w niedzielę?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także