15.05.2019/12:32

Visa przejęła Earthport, dostawcę transgranicznych usług płatniczych

Operator kart płatniczych Visa ogłosiła przejęcie kontroli nad spółką Earthport, która specjalizuje się w świadczeniu płatniczych usług transgranicznych dla banków, firm obsługujących transfery pieniężne oraz przedsiębiorstw, w ramach największej na świecie niezależnej sieci ACH (automated clearing housa).

Obecnie Visa obsługuje płatności realizowane za pomocą kart płatniczych. Akwizycja umożliwi klientom operatora – indywidualnym firmowym i instytucjonalnym – wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy za pośrednictwem kont bankowych. Dzięki przejęciu Earthport Visa spodziewa się dotrzeć do przytłaczającej większości światowej populacji posiadaczy kont bankowych, którym umożliwi łatwy, szybki i bezpieczny transfer pieniędzy.

Obecnie znaczna część światowych płatności bezgotówkowych odbywa się za pośrednictwem przekazów pieniężnych lub przelewów bankowych – w USA w ten sposób przepływa blisko 80 bln dolarów rocznie – ale procedura jest zbyt trudna i skomplikowana. Transfer może trwać nawet kilka dni. Połączenie możliwości Visy i firmy Earthport w jedną sieć płatniczą może znacznie uprościć i przyspieszyć te procedury.

– Visa stale modernizuje sposób, w jaki przesyłamy pieniądze. Obecnie jest to szybsze, prostsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek w cześniej. Akwizycja Earthpole znacznie wzmocni potencjał Visy, której usługi wykroczą „poza karty płatnicze”, dzięki czemu będziemy mogli znacząco rozszerzyć możliwości naszych klientów, którzy realizują płatności ze swoich kont bankowych – zapewnił Bill Sheley, szef działu globalnych płatności w firmie Visa.

Technologia Earthport umożliwi firmie Visa rozszerzenie i zwiększenie skali usługi Visa Direct, w tym świadczenie takich usług jak wypłaty z funduszy, płatności dwustronne peer-to-peer, płatności transgraniczne, płatności na platformach transakcyjnych czy opłacanie rachunków.

Źródło: Visa Inc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.