07.03.2017/11:00

W 2017 r. Stokrotka uruchomi ponad 10 sklepów convenience 5 Market

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding zapowiedział, że sieć Stokrotka uruchomi pierwsze sklepy convenience pod szyldem 5 Market (market na piątkę) już lada dzień. W tym roku ruszy ponad 10 testowych placówek, a wdrożenie projektu nastąpi w roku 2018.

Koncepcja asortymentowa sklepu jest gotowa. – Mamy listy asortymentowe – mówi Dariusz Kalinowski. I dodaje, że sklepy pod szyldem 5 Market zostaną uruchomione w 2-3 różnych wersjach. - W każdej z nich będzie testowany nieco inny dobór produktów, głównie w obszarze produktów świeżych.

Dariusz Kalinowski podkreśla, że aby dobrze przetestować nowy format sklepu i otrzymać wiarygodne wyniki, należy otworzyć ponad 10 sklepów. – Pierwsze nasze placówki convenience ruszą lada dzień – mówi prezes Emperia Holding. Testy projektu będą prowadzone przez cały 2017 r. W przyszłym roku można spodziewać się pełnego wdrożenia projektu.

Dariusz Kalinowski sygnalizuje, że rozwój nowej sieci convenience będzie prowadzony tylko w pobliżu centrów dystrybucji, czyli magazynów zlokalizowanych w Warszawie i Lublinie. To oznacza, że w tych właśnie miastach pojawią się placówki sieci 5 Market w najbliższych miesiącach.

Oczywiście sieć 5 Market może być rozwijana, nie tylko w dwóch wymienionych aglomeracjach, ale także pozostałych miastach obsługiwanych przez dwa centra dystrybucyjne Stokrotki. W kontekście ekspansji nowej sieci convenience warto przypomnieć, że jeszcze w tym roku może ruszyć trzeci własny magazyn Stokrotki, w okolicach Sosnowca. To otwiera kolejny rynek dla sieci convenience rozwijanej przez Stokrotkę.

Na koniec lutego br. spod szyldem Stokrotka działało 375 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.