26.01.2021/13:35

W Carlsberg Polska rządzą kobiety

Stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w Carlsberg Polska objęła Joanna Glonek - dotychczasowy dyrektor ds. rozwoju rynku. Do zespołu na stanowisko wiceprezesa ds. marketingu dołączy również Izabela Głodek. Tym samym większość zarządu Carlsberg Polska będzie reprezentowana przez kobiety.

Joanna Glonek będzie kontynuowała strategię rynkową działu sprzedaży. Jest związana z Carlsberg Polska od ponad 20 lat, gdy dołączyła do zespołu Browaru Okocim w Brzesku. Swoje doświadczenie w pracy z klientami budowała na różnych stanowiskach w dziale sprzedaży i Horeca, m.in. jako Key Account Manager. Joanna Glonek zastąpiła w roli wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży Mieszka Musiała, który od listopada 2020 pełni funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego.

Izabela Głodek kierując działem marketingu Carlsberg Polska będzie odpowiedzialna za tworzenie i realizację strategii marketingowych dla wszystkich marek z portfolio firmy. W nowej roli Izabela Głodek zastąpi Wojciecha Żabińskiego, który od 1 stycznia 2021 przeszedł do Carlsberg Bułgaria na stanowisko dyrektora generalnego.

 – Znaczący udział kobiet w zarządzie Carlsberg Polska, 4 na 6 osób, to kolejny dowód kultury różnorodności budowanej w Grupie Carlsberg. Jest to też głos w globalnej dyskusji nt. zwiększania dostępu kobiet do najwyższych stanowisk kierowniczych – podkreśla Mieszko Musiał, prezes zarządu. 

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Konsumenci mogą wybierać z oferty marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.