14.04.2017/10:11

Wielkanoc za 200 zł? Możliwe, ale wydamy nawet 500–600 zł

Według wyliczeń „Rzeczpospolitej" dwa dni solidnego świętowania nie powinny kosztować więcej niż 200 złotych dla czteroosobowej rodziny. To oczywiście wyłącznie cena produktów, a do wydatków trzeba doliczyć jeszcze np. energię.

Z pojawiających się przed tegoroczną Wielkanocą raportów i doniesień, można było się dowiedzieć, że Polacy zamierzają przeznaczyć na organizację świąt znacznie więcej niż wyliczone przez Rzeczpospolitą 200 zł, bo nawet 500–600 zł. Za tę kwotę można już urządzić prawdziwą ucztę albo ją zamówić.

Nawet pobieżny przegląd internetowej oferty firm cateringowych pokazuje, że jest ona w tym roku bardzo rozwinięta. W Rzeczpospolitej czytamy, że na Wielkanoc najczęściej zamawiano potrawy wymagające najwięcej pracy – mazurki i serniki (30 złotych za pół kilograma).Te same ciasta można w domu upiec za połowę tej ceny. Pracochłonna i często zamawiana jest także sałatka jarzynowa po 20 zł za kg.

Więcej w Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.