16.08.2019/13:41

Wirtualna kasa fiskalna w smartfonie. Jest projekt rozporządzenia ministra

Przedsiębiorcy będą mogli stosować kasy mające postać oprogramowania, czyli takie, które można zainstalować np. na smartfonach, czy tabletach.

Przepisy umożliwiają stosowanie kas w postaci postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach, czy tabletach. To nowe rozwiązanie, które spełnia oczekiwania podatników i obniża koszty stosowania kas rejestrujących.

Jak podał dziś resort, 12 sierpnia 2019 r. Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania (tzw. kasy wirtualne).

Projektowane przepisy przewidują możliwość stosowania kas fiskalnych mających postać oprogramowania, czyli takich, które będą mogły być instalowane np. na smartfonach, czy tabletach. Mają one stanowić alternatywę dla obecnie użytkowanych kas w postaci sprzętowej.

W projekcie określono również minimalne wymagania techniczne skierowane do producentów, którzy chcieliby przygotować odpowiednią aplikację dla podatników.

„Liczymy na Państwa komentarze i uwagi do projektu dostępnego na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Konsultacje potrwają do 28 sierpnia 2019 r.” – czytamy na stronie resortu finansów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • mariodal 09.09.2019

  Brawo MF.
  Najpierw każą przez lata setkom tysięcy ludzi kupować kasy fiskalne. Od tego roku zmuszają niektóre branże do wymiany kas na kasy Online (kasy takie jak dotychczas tylko łączące się z internetem).
  A teraz okazuje się że zrobili wszystkich w konia - bo teraz będą za darmo "kasy wirtualne"
  I to b. szybko (ciekawe który "uber" tak popędza) bo już od 01-01-2020.

 • jasiu niewielki 23.08.2019

  a jak będę wymieniał telefon na nowy to co z taką kasą? Da się to jakoś przenieść na nowy? Trzeba będzie kupić dodatkowy telefon i abo na niego żeby dac pracownikom bo na swoich przecież tego robić nie będą. Na pewno nikt tego nie da za darmo, więc na kase też pewnie będzie jakiś abonament albo licencja i wyjdzie na jedno z kasą fiskalną

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.