14.05.2020/09:41

Właściciel Biedronki ze wzrostem przychodów, ale spadkiem zysku. Sprzedaż rosła nawet w kwietniu

Spółka Jeronimo Martins, opublikowała raport za pierwszy kwartał 2020 roku. Cała grupa uzyskała sprzedaż na poziomie 4,7 mld euro, o 11 proc. wyższym rdr, przy wzroście lfl o 9,5 proc. Jednak zysk JM spadł w pierwszym kwartale o 44 proc., do 35 mln euro.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • kknd 14.05.2020

  efekt wzmożonego dumpingu i spadku przychodu = spadek profitu, niemniej bez dumpingu spadek przychodów byłby jeszcze więcej, a na odpływ klienta do tego co jeszcze zostało z tradycji (w czasie blokady sporo klientów wybierało tradycje) nie mogą sobie pozwolić i tak działają żeby to zarżnąć do końca (predatory pricing)

 • Marek 14.05.2020

  Biedronka pisze że oferowała towar wysokiej jakości. Raczej towar słabej jakości za wysoką cenę. Kampania reklamowa robi swoje klienci lecą, zresztą gdzie mają iść jak Polska sprzedała handel zagranicznym sieciom.

 • Pedro 14.05.2020

  Brawo Beata! Parabens!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.