06.09.2020/12:43

Wyjątkowy sklep w Niemczech. To pierwszy dyskont w tym koncepcie w grupie Rewe

W Niemczech otwarto pierwszy dyskont spożywczy z produktami wytworzonymi w poszanowaniu środowiska, dobrostanu zwierząt i zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. Market Penny Grüner Weg, należący do Rewe, otwarto 3 września br. w Berlinie. Sklep jest wyjątkowy pod wieloma względami.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Wojciech Lisak 09.09.2020

    Idea Eko jest bardzo złożona i każdy przez to rozumie zupełnie co innego. Niemniej jednak warto wspierać każdą inicjatywę. Najważniejsze jest edukowanie najmłodszych. Na pewno też wpieranie lokalnego rynku jest słuszne bo co to za eko np. BIO rukola w środku zimy przywieziona z Włoch do Polski? Albo co to za eko np. mrożone frytki przywiezione np. z Niemiec. Transport, zasilanie w energię chłodni, praca ludzi przy tego typu produktach, cały łańcuch zdarzeń wpływających na środowisko tylko po to aby ktoś spełnił swoją fanaberię jedząc świeżą sałatę w grudniu.

  • i dobrze! 06.09.2020

    Słuszna idea, i ciekawa inicjatywa. Czekam na taki sklep w Polsce. To byłoby coś, co faktycznie jest rewolucyjnego. A nie jak teraz, miałem delikatesy, i zmieniły się w Carrefour, uboższa oferta, nie ma lokalnych produktów, jest mniej asortymentu, godziny otwarcia krótsze, przykro. Mieli np. wodę butelkowaną szklaną z okolicznego źródła, chleb lokalny, nie jakieś odgrzewane pączki, drożdżówki. Ogromny błąd!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także