24.04.2019/15:25

Wyniki Grupy Żywiec pod presją drożejących kosztów produkcji

W pierwszym kwartale Grupa Żywiec zanotowała niższą sprzedaż, ale utrzymała całościowe przychody na zbliżonym poziomie do pierwszego kwartału zeszłego roku. Istotny wpływ na działalność spółki, w tym wysokość zysku operacyjnego, ma dalszy wzrost kosztów produkcji – surowców, energii i opakowań.

Skonsolidowane przychody Grupy Żywiec ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów osiągnęły w pierwszym kwartale poziom 606 693 tys. złotych w porównaniu do 604 448 tys. złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Natomiast skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 12 477 tys. złotych w porównaniu do 12 894 tys. złotych w pierwszym kwartale 2018 roku.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku Grupa Kapitałowa Żywiec S.A. zanotowała zysk netto w wysokości 6 493 tys. złotych, podczas gdy w takim samym okresie roku ubiegłego zysk netto wyniósł 4 511 tys. złotych.

Grupa Żywiec zwiększyła udział piw premium i innowacji w strukturze sprzedaży, jak również zwiększyła przychody z każdego hektolitra piwa. 

W komunikacie prasowym spółka podkreśla, że biorąc pod uwagę sezonowość branży piwnej, pierwszy kwartał ma najmniejszy wpływ na całościowe wyniki osiągane przez Grupę Kapitałową Żywiec w skali roku. W nadchodzących miesiącach firma będzie kontynuować skuteczną strategię wzrostu rentowności sprzedaży poprzez rozwój oferty piw premium, w tym piwnych specjalności, piw smakowych i bezalkoholowych, które stanowią najszybciej rosnące segmenty rynku.

Mając na uwadze spodziewany dalszy wzrost kosztów działalności spółka będzie też koncentrować się na zwiększeniu efektywności działania przy jednoczesnym utrzymaniu dyscypliny wydatków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.