09.01.2019/13:40

Żabka do końca roku będzie miała 6000 sklepów. Sieć ma za sobą rekordowy rok

Sieć Żabka do końca roku powinna przekroczyć granicę 6 tys. sklepów - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. W rok 2019 firma wkroczyła z liczbą ponad 5,4 tys. placówek, a jej plany do końca grudnia zakładają otwarcie co najmniej 600 kolejnych sklepów.

- Należy podkreślić, że celem nie jest sama liczba nowo otwieranych placówek. Ważna jest jakość lokalizacji, od ich dostępności oraz pozostałych warunków rynkowych będzie zależał ostateczny bilans otwarć na koniec roku - podkreśla biuro prasowe Żabki w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

W minionym roku Żabka rozrosła się o ponad 700 placówek. To oznacza, że do sieci przyłączały się średnio dwa sklepy dziennie. Nigdy wcześniej Żabka nie rozrastała się tak szybko. W osiągnięciu takiego tempa pomogła Żabce m.in. szeroka kampania reklamowa skierowana do potencjalnych franczyzobiorców. Sieć zachęcała do szybkiego wejścia współpracę, podbijając pod koniec roku tymczasową stawkę dla nowych franczyzobiorców skłonnych do prowadzenia sklepu w niehandlowe niedziele nawet do 12-15 tys. zł netto miesięcznie. (nie chodzi oczywiście o wypłatę do ręki; to element rabatu zakupowego z działalności gospodarczej franczyzobiorcy w sklepie). Jeszcze dwa lata wcześniej oferta wynosiła 6,5 tys. zł miesięcznie.

Największej w Polsce sieci convenience udało się odnotować w minionym roku rekordowe tempo ekspansji również dzięki otwarciu się na wchodzenie do nowych kategorii lokalizacji, takich jak centra handlowe, dworce, pasaże komunikacyjne, czy apartamentowce. - Dla sieci handlowych rok 2018 był kolejnym rokiem pełnym wyzwań. Mimo tych wyzwań, Żabka wyprzedzając swoim nowym formatem zmiany rynkowe i skutecznie wykorzystując możliwości na rynku nieruchomości, odnotowała rekordowy przyrost nowych sklepów - komentuje biuro prasowe Żabki.

Żabka pod koniec obecnego roku najprawdopodobniej przekroczy symboliczną granicę 6 tys. sklepów, jednak jej plany rozwoju na polskim rynku są znacznie śmielsze. Tomasz Suchański, prezes spółki Żabka Polska oszacował niedawno w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że potencjał firmy sięga nawet 10-10,5 tys. sklepów w naszym kraju. To prognoza bardziej ambitna od tej udzielonej przez poprzedni zarząd firmy - mowa była wtedy "jedynie" o 9 tys. Żabek.

W obecnym roku Żabka będzie nie tylko otwierać nowe placówki, ale też modernizować stare. Chodzi o sklepy, które nie zostały jeszcze dostosowane do najnowszego konceptu Żabka Galaxy, lecz funkcjonują od wielu lat pod starym szyldem. Aktualnie pod nowym logo działa już ponad 2,7 tys. Żabek, ale drugie tyle sklepów wciąż czeka na gruntowny remodeling. Modernizowanie części tych placówek będzie jednym z priorytetów Żabki na 2019 rok.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Lubiezalki 02.11.2020

  Radzę wszystkim omijajcie pracę w żabce a już w szczególności w żabce na spółdzielnie 98 w Bielsku Białej ajentka nie szanuje pracowników

 • Gość 10.01.2019

  Tak tak obiecanki cacanki a potem same długi partnerzy nie pomagają wręcz przeciwnie robią wszystko aby taki franczyzobiorca miał pod górę za wszystkie terminy płacisz nie ma zwrotów jak w każdym zwykłym sklepie to co się przeterminowalo wszystko musisz sobie kupić lub wyrzucić ale przy najbliższej inwentaryzacji i tak za to wszystko zapłacisz w momencie gdy zamykasz interes jest płacz i kupa długów

 • do komentujących 10.01.2019

  czytajcie uchem a nie brzuchem!!!! w tekście jest jasno napisane, że nie chodzi o pensję do ręki! czytania ze zrozumieniem ponoć uczą w podstawówce, czy coś się zmieniło od moich czasów może?

 • Maria 10.01.2019

  Super szkoda że nie napiszecie że prawie wszyscy w zabce muszą ciężko pracować a 8 zł na czarno takie są realia wyzysk i obóz pracy pozdrawiam

 • Gość 10.01.2019

  Jakie 12 do 15 tys poczytajcie najpierw warunki a potem piszcie o stawkach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.