20.07.2018/10:03

Żabka nie odpuszcza: „placówki pocztowe” mogą działać w niedziele z zakazem handlu

Wbrew naciskom rządzących, mimo wyroków nakazowych i masowych kontroli inspekcji pracy sieć Żabka obstaje przy swoim. Zdaniem franczyzodawcy, sklepy mające status placówki pocztowej mogą zgodnie z prawem funkcjonować w niedziele – informuje portal money.pl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Oleh 27.07.2018

  Ta niechęć do korzystających ze swoich praw żabek i ten upór, żeby za wszelką cenę dorpowadzić do tego, żeby zamykali sklepy w niedziele wygląda już chorobliwie, ale podejrzewam, że chodzi o czysty zysk. Bo jakoś niespecjalnie rząd z taką zajadłością walczy ze stacjami benzynowymi, które zamienily się supermarkety. Czyli jedni, nasi chłopcy z Orlenu mogą korzystać z ustawy, żeby zarabiać krocie, ale innym, żabkom już wara od tych przywilejów. Fajne państwo równych szans.

 • Kwasowski 27.07.2018

  No i co im tak przeszkadza, że żabki korzystając z dawno podpisanych umów otwierają sobie sklepy w niedziele? Nie rozumiem tej zapiekłości rządzących w zwalczaniu polskich przedsiębiorców. To jakaś patologia!

 • cyprian 27.07.2018

  w tym sporze żabki mają rację. Przecież tych usług pocztowych nie wymyśliły sobie teraz, tylko mają je od kilku już dobrych lat. Jeżeli ktoś tu łamie prawo to rząd który stara się im to prawo do handlu w niedziele odebrać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.