03.07.2018/14:13

Żabka otwiera się na nowe sposoby płatności

Od 19 czerwca we wszystkich sklepach Żabka i Freshmarket dostępna jest możliwość płacenia za pomocą ApplePay.

Jak wynika z oficjalnego komentarza, przesłanego redakcji wiadomoscihandlowe.pl przez biuro prasowe sieci, za pomocą ApplePay można zapłacić za wszystkie produkty i usługi z wyłączeniem pieniądza elektronicznego i kuponów Lotto.

Wprowadzenie nowego rozwiązania wiązało się z oficjalnym debiutem ApplePay w Polsce. - Innowacyjne, a przede wszystkim szybkie metody płatności wpisują się w DNA Żabki, ponieważ maksymalnie ułatwiają codzienne zakupy i przyspieszają obsługę - pisze biuro prasowe.

Jak zapewniają przedstawiciele Żabki, nowa funkcjonalność była oczekiwana przez klientów-posiadaczy iPhone`ów. - ApplePay pokonuje kolejną barierę, na którą trafiamy podczas płatności - kod PIN. Przy uwierzytelnieniu odciskiem palca (TouchID) lub twarzą (FaceID ) Klient nie musi wpisywać kodu PIN na terminalu płatniczym - brzmi komunikat.

Firma nie zdradza, ile kosztowało wprowadzenie tego rozwiązania.

Apple Pay zostało udostępnione przez Mastercard we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Z funkcjonalności mogą korzystać użytkownicy kart Mastercard i Maestro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.