08.03.2021/11:52

Żabka przejmuje Maczfit! Sieć wchodzi w nowy biznes, powstaje Grupa Żabka

Spółka Maczfit wejdzie w skład tworzącej się Grupy Żabka. W poniedziałek 8 marca Żabka Polska oraz właściciele marki Maczfit poinformowali o podpisaniu umowy w tej sprawie. Żabka zostanie większościowym udziałowcem firmy, a prezesem Maczfitu pozostanie Maciej Lubiak.

Największa sieć sklepów convenience w Polsce wchodzi w tym samym w rynek cateringu dietetycznego. Jak wskazuje sieć handlowa, przejęcie Maczfitu "to element procesu tworzenia Grupy Żabka", a także dalszy krok marki w kierunku rozwoju dwóch obszarów. - Pierwszy z nich to modern convenience, czyli ułatwianie życia poprzez odpowiadanie na potrzeby klientów, związane z oszczędnością czasu i dbaniem o zdrowie. Drugi to integracja rozwiązań e-commerce, którą firma realizuje od kilku lat. W rezultacie Grupa Żabka buduje ekosystem rozwiązań dla konsumenta, z których może on korzystać w różnych momentach codziennego życia - tłumaczy Żabka.

Maczfit obecnie rozwozi około 50 tys. posiłków dziennie do ponad 1500 miejscowości położonych na terenie Polski. Firma zatrudnia ponad 300 osób, a z jej usług korzysta ok. 10 tys. abonentów. Maczfit posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w centralnej Polsce.

- Włączenie spółki Maczfit do Grupy Żabka to element naszej długofalowej strategii rozwoju w obszarze convenience, która zapewni nam skuteczne odpowiadanie na potrzeby milionów klientów. Nowa struktura organizacyjna, o której poinformowaliśmy na początku roku, pozwoli nam poszerzać zakres działalności o kolejne obszary biznesowe, m.in. takie jak catering dietetyczny, w ramach którego funkcjonuje Maczfit – mówi Tomasz Suchański, prezes i dyrektor generalny Grupy Żabka.

- Systematycznie rozbudowujemy nasze kompetencje i usługi w obszarze cyfrowych rozwiązań dla konsumentów, który jest przyszłością, a właściwie już teraźniejszością handlu. Oferta Maczfitu jest komplementarna wobec istniejącego ekosystemu Żabki opartego na modelu modern convenience, w którego DNA jest bliskość i wygoda oraz dopasowanie rozwiązań do oczekiwań klientów – komentuje Tomasz Blicharski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Żabka Future.

- Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków. Żabka jako firma promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem – mówi Maciej Lubiak, prezes Maczfitu.

- Niezmiernie się cieszę, że Żabka zostanie nowym większościowym udziałowcem Maczfit Foods Sp. z o.o. Chciałbym podkreślić, że w ciągu ostatnich 2 lat Maczfit skokowo zwiększył skalę działania, wchodząc na nowe rynki oraz rozszerzając swoją nowoczesną ofertę. Nasza inwestycja pozwoliła na dostosowanie mocy produkcyjnych, zwiększenie zatrudnienia, a także znaczące poprawienie rentowności spółki. Mam nadzieję, że dołączenie do wiodącej polskiej grupy handlowej, jaką jest Żabka, pozwoli Maczfitowi kontynuować wyśmienite tempo wzrostu – mówi Piotr Noceń, współzałożyciel i Partner Zarządzający funduszu Resource Partners.

Umowa o włączeniu spółki Maczfit do Grupy Żabka została podpisana 5 marca br. Nabycie udziałów ma nastąpić od jej dotychczasowych właścicieli: Resource Partners oraz Macieja Lubiaka, twórcy marki i jej dotychczasowego prezesa. Aby transakcja doszła do skutku, konieczna będzie jeszcze zgoda UOKiK.

Maciej Lubiak, twórca Maczfitu (2015 r.), ma pozostać mniejszościowym udziałowcem spółki. Nadal będzie także pełnił funkcję prezesa.

Grupa Żabka jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, liczącej ponad 7000 placówek prowadzonych przez ponad 5000 franczyzobiorców pod marką Żabka. Sklepy sieci są odwiedzane codziennie przez ponad 2,5 milionów klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • żyć zdrowo 22.03.2021

  Fit i Żabka???
  Zdrowy styl życia i Żabka?
  Jakiś bełkot o ekosystemie...
  Jakiś ponury żart...

 • ciekawski 08.03.2021

  A gdzie czepek ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także