10.06.2021/11:09

Zakaz handlu w niedziele a przeważająca działalność. PIP komentuje decyzję Sądu Najwyższego

Państwowa Inspekcja Pracy skomentowała dla portalu wiadomoscihandlowe.pl niedawną decyzję Sądu Najwyższego, mającą wpływ na interpretację niektórych wyjątków od zakazu handlu w niedziele, a zarazem stojącą w sprzeczności z wcześniejszymi wytycznymi PIP, wydanymi wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdy ustawa dopiero wchodziła w życie. Inspekcja wskazuje, że stosowane przez nią rozumienie tzw. "przeważającej działalności" wynikało "z potrzeby jak najszerszej ochrony interesu osób świadczących pracę w handlu i ich rodzin, uwzględniającej zamiar ustawodawcy, dążącego do maksymalnego ograniczenia handlu w niedziele i święta".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także