29.04.2016/10:14

Zakaz handlu w niedzielę obejmie również sklepy internetowe?!

Jednak niektórzy przedstawiciele branży handlowej są przeciwnego zdania i uważają, że giganci handlowi znajdą sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę właśnie poprzez bardziej efektywne wykorzystanie internetu. - Istnieje takie zagrożenie i zabezpieczenia przed nim nie ma w tym projekcie. Obawiamy się, że sieci dużych sklepów mogą tę lukę w łatwy sposób wykorzystać - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding. Dodaje przy tym, że zanim projekt trafi do Sejmu, powinien jeszcze raz zostać przeanalizowany i poprawiony przez osoby, które wejdą w skład Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Nie można także wykluczyć, że "Solidarność" - która już dwukrotnie zmieniała zdanie w tej sprawie - w rzeczywistości wcale nie chce zakazu prowadzenia handlu w internecie w niedzielę, a taki zapis w projekcie wprowadziła tylko po to, aby później móc pójść na ustępstwa i pokazać wolę osiągnięcia kompromisu z firmami i organizacjami, które sprzeciwiają się jakiemukolwiek ograniczaniu handlu. Koniec końców, wszystko i tak zależeć będzie od parlamentarzystów. Projekt przygotowany przez "Solidarność" ma zostać wniesiony do Sejmu w ramach obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Co dalej zrobią z nim posłowie i senatorowie? O tym się przekonamy dopiero po tym, jak związkowcy zbiorą pod projektem 100 tys. podpisów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.