17.03.2020/15:31

Zarząd Maxima Grupe w nowym składzie. Właściciel Stokrotki wprowadza zmiany strukturalne

14 marca 2020 r. miały miejsce istotne zmiany w zarządzie Maxima Gruoe, a także w spółkach zależnych firmy w Litwie i na Łotwie. Powołany został także nowy zarząd spółki Franmax, która świadczy na rzecz grupy usługi franchisingowe i wsparcie w zakresie technologii informatycznych (IT), łańcucha dostaw i rozwoju sklepów. Wprowadzane zmiany są częścią większego planu mającego „zapewnić trwały dalszy rozwój litewskiego koncernu handlowego i zapewnić większą wartość dodaną klientom i pracownikom w tym trudnym okresie.“

Andris Vilcmeiers, który od ponad czterech lat jest dyrektorem generalnym i prezesem zarządu Maxima Łotwa, został nowym dyrektorem generalnym Maxima Grupė. Objął także stanowisko szefa firmy Franmax, spółki zależnej Maxima Grupė. Przed objęciem funkcji szefa łotewskiego oddziału grupy Andris Vicmeiers kierował Fermą Drobiu Vaekava i zajmował różne stanowiska kierownicze w takich firmach jak Venstpils Nafta, czy Latvian Shipping Company. Karierę zawodową rozpoczął w firmie zajmującej się sztauowaniem Noord Natie Ventspils Terminals, a następnie w firmie audytorskiej PricewaterhouseCoopers Łotwa.

Viktors Troicins, który dotychczas był członkiem zarządu firmy i pracował jako CCO obejmuje stanowisko CEO Maxima Łotwa.

Jolanta Bivainytė, która dotychczas prowadziła Maxima Grupė, została dyrektorem generalnym Maxima Litwa, zastępując na stanowisku Kristinę Meidė, która opuściła grupę.

- Rynek detaliczny stale się zmienia, wymagając nie tylko szybkich i sprawnych rozwiązań, ale także zrównoważonego zarządzania we wszystkich spółkach Grupy. Ja, Viktors i Jolanta pracujemy w terenie od wielu lat, dlatego w tym trudnym okresie gospodarczym przyjmujemy świeże podejście, zachowując podstawowe wartości firmy i wzmacniając doświadczenie - powiedział Andris Vilcmeiers, nowy dyrektor generalny Maxima Grupė.

Nowy Zarząd Maxima Grupė będzie się składał z następujących członków: Andris Vilcmeiers (przewodniczący), Jolanta Bivainytė, Arūnas Zimnickas, Viktors Troicins, Edvinas Volkas i Vitalij Rakovski.

Zarząd Maxima Litwa został zmniejszony do trzech osób. Odtąd w jego skład wchodzą: Jolanta, Bivainytė, Vilma Drulienė i Jurgita Šlekytė. Sama Jolanta Bivainytė zostanie nominowana na stanowisko prezesa zarządu Maxima Litwa.

Zarząd spółki Maxima Łotwa będzie jednoosobowy, a jego jedynym członkiem będzie Viktors Troicins.

Maxima Grupė, to największa firma handlu detalicznego z kapitałem litewskim, która prowadzi ponad 1000 sklepów w pięciu krajach, w tym sieć Stokrotka w Polsce i T Market w Bułgarii.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Pracownik 28.01.2021

  Jeśli zarzad Stokrotki zajmie się sklepem w Grójcu a właściwie kadra kierownicza łącznie z Regionalnym to ten sklep naprawdę bedzie dobrze funkcjonował ja osobiście zmieniła bym regionalnego którym jest Grzegorz Zawadzki i głównego kierownika nowo przyjętego Pania Sylwie to jest jedna klika ktora chce rządzić Stara sprawdzona kadra pracowników są zaklamani i nie kompetentni są wulgarni w stosunku do pracowników zwłaszcza Pani Sylwia na siłę chce się przypodobać regionalnemu nie robi nic na sklepie nie rozklada palet z towarem ale chce zbierać laury kosztem ciężkiej pracy pracowników błagam zróbcie cos z tym i zróbcie jakas kontrole w tym sklepie a przekonacie się jak Pani kierownik pracuje pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź i informacje

 • zadowolona_klientka 19.09.2020

  Stokrotka właśnie dzięki temu ,że nie wymaga od klientów absurdalnego obowiązku noszenia kagańca jest teraz moim sklepem nr 1 i tu zostawiam pieniądze. Pozostałe sieci mogą pożegnać się z utargiem. :)

 • Klientka 29.08.2020

  Towar świeży i wybór asortymentów na wysokim poziomie. Ale przestrzeganie aby klienci chodzili w maseczkach żadne. Przestaję korzystać z usług Stokrotki. Inne sklepy potrafią (np Castorama). Stokrotka nie chce.

 • janeczek 164@inteia.pl 29.07.2020

  Napisalem reklamę dla stokrotki,bez zobowiązań chcialem tylko by tekst pokazać.Zostalem ośmieszony,że nie można takich tekstow publikować.Oto tekst trochę zmieniony ze względu na święta.
  Stokrotka
  Jeśli jesteś smutny wstąp do Stokrotki
  po zakupach wyjdziesz radosny i slodki
  Biedronka na zakupy do Stokrotki leci
  aby nakarmić tutaj swoje dzieci
  Stokrotka dla Klientów stoi otworem
  dla wszystkich sklepów świeci wzorem
  Stokrotka przewodzi wszystkim kwiatom
  dla klientów jest stokrotem zaświatem

  autor Jan Pierzchała
  tel 510300062

 • Drogo, drożej, najdrożej 21.03.2020

  Stokrotka - najdroższa sieć w Polsce. Noooo.. może jeszcze tylko Żabka ich bije.

 • Dark 18.03.2020

  Pogubieni. Na Litwę wszedł Lidl i zrobił normalne ceny, czyli o polowe niższe od sklepów Maxima, obnażajac lidera rynku Maxime.
  W Polsce w nie radzą sobie ze Stokrotką.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.