31.08.2016/10:21

ZM Henryk Kania zwiększa sprzedaż kabanosów o ponad 10 proc.

Kabanosy są najdynamiczniej rosnącym segmentem w kategorii wędlin, który jako jedyny przyciągnął nowych nabywców rok do roku (2014 vs 2015). – Nasze kabanosy notują relatywnie szybszy wzrost liczby nabywców niż cały segment. W zeszłym roku trafiły do ponad 3,2 miliona gospodarstw domowych, a ich sprzedaż wzrosła o ponad 10 proc. rok do roku – mówi Dominika Rąba, wiceprezes ZM Henryk Kania.

Zakłady Mięsne Henryk Kania z Pszczyny oferują kabanosy pod markami Maestro i Henryk Kania i są liderem segmentu kabanosów paczkowanych pod marką producenta w Polsce – wynika z danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia. Pszczyński producent posiadał na koniec 2015 roku 17 proc. udziałów w kategorii kabanosów paczkowanych w ujęciu wartościowym i 16 proc. w ujęciu ilościowym. Zyskał zatem względem poprzedniego roku odpowiednio 2 i 3 punkty procentowe.

Jak podaje serwis Newseria, wzrosty te pozwoliły kabanosom paczkowanym produkowanym przez ZM Kania pod marką producenta wyprzedzić zarówno kabanosy brandowe innych producentów, jak i te oferowane pod markami własnymi dyskontów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.