20.01.2021/21:04

Grupa Żywiec będzie miała nowego prezesa

Rada Nadzorcza podjęła dziś uchwałę o odwołaniu Francoisa-Xaviera Mahota z funkcji prezesa zarządu Grupy Żywiec S.A. Jego następcą został Simon Amor, który obejmie stanowisko z dniem 1 marca 2021 roku.

Francois-Xavier Mahot był prezesem zarządu Grupy Żywiec S.A. przez ponad dwa lata (stanowisko to piastował od 1 stycznia 2019 roku). Pod jego kierownictwem firma kontynuowała strategię budowania wartości, przyspieszając wzrost w segmencie premium z markami Heineken i Desperados. Spółka dokonała także integracji Browaru Namysłów.

Nowy prezes wywodzi się ze struktur głównego akcjonariusza Grupy Żywiec. Simon Amor karierę w Grupie Heineken zaczął w 2016 roku od funkcji dyrektora off trade i członka zespołu zarządzającego Heineken UE. W ostatnim czasie, od lipca 2020 roku, pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego Heineken UK, prowadząc firmę przez koronakryzys oraz transformację związaną z zapobieganiem wpływowi Brexitu na jej działalność. 

Przed dołączeniem do Grupy Heineken Simon Amor związany był z koncernem Colgate-Palmolive, w którym pełnił różne funkcje zarządcze. W latach 2011-2016 był dyrektorem sprzedaży odpowiedzialnym najpierw za Australię, a potem za Wielką Brytanię i Irlandię. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju klientów w Colgate-Palmolive Europe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także