26.09.2018/19:50

Arūnas Zimnickas zastąpi Dariusza Kalinowskiego na stanowisku prezes Emperia Holding i sicei Stokrotka

Z dniem 15 października nastąpi zmiana w kierownictwie Emperii Holding, polskiej spółki należącej do Maxima Grupė i prowadzącej sieć detaliczną Stokrotka. Obecny prezes zarządu Dariusz Kalinowski podjął decyzję o rezygnacji ze swojego stanowiska, a nowym prezesem zostanie Arūnas Zimnickas, członek zarządu Maxima Grupė. Dariusz Kalinowski zostanie powołany do rady nadzorczej Emperia Holding S.A.

Po połączeniu prowadzonych przez Maxima Grupė sieci detalicznych Stokrotka i Aldik spółka obecnie prowadzi prawie 500 sklepów w Polsce, a do końca tego roku zamierza otworzyć około 60 kolejnych.

- Podjęliśmy decyzję o powierzeniu kierownictwa tej strategicznej dla naszej grupy spółki profesjonaliście z bogatym doświadczeniem w handlu detalicznym i doskonałą znajomością działalności grupy. Jestem przekonany, że wiedza Arūnasa pozwoli nam efektywnie realizować naszą strategię biznesową w Polsce. Jednocześnie chcę podziękować Dariuszowi Kalinowskiemu, którego wkład okazał się kluczowy w okresie naszej ambitnej ekspansji na polskim rynku. Zasilenie rady nadzorczej przez tak doświadczonego eksperta od handlu detalicznego przyniesie nam ogromne korzyści - mówi Dalius Misiūnas, prezes Maxima Grupė.

- Prowadzenie działalności na tak dynamicznym rynku, jakim jest Polska, to duże, ale jednocześnie bardzo ciekawe wyzwanie zawodowe. W mojej nowej roli zamierzam efektywnie wykorzystać swoje międzynarodowe doświadczenie i wiedzę pozyskaną w trakcie zarządzania sieciami detalicznymi w różnych krajach. Moim priorytetem jako menedżera będzie zapewnienie płynnej realizacji projektów integracji i ekspansji - komentuje Arūnas Zimnickas.

Od 2014 roku Arūnas Zimnickas zarządzał siecią Supersol w Hiszpanii. Przedtem przez 3 lata kierował Maximą na Litwie, a wcześniej zarządzał Maximą na Łotwie.

- Spółka rozpoczyna nowy etap, ma ambitną wizję. Jako członek Rady Nadzorczej będę starał się dzielić z nowym kierownictwem wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez ponad 15 lat pracy w spółce. Naszą organizację czekają ciekawe wyzwania i ekscytujące cele. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w ich realizacji - mówi Dariusz Kalinowski, dotychczasowy szef Emperia Holding i sieci Stokrotka.

W 2017 roku Stokrotka wypracowała przychody na poziomie 597 mln EUR, a Aldik wygenerował 52 mln EUR.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci detalicznej Maxima w krajach bałtyckich, a także Stokrotki I Aldika w Polsce, sieci T-Market w Bułgarii I sklepu internetowego Barbora, który działa na Litwie I w Łotwie. Maxima Grupė jest częścią Grupy Vilniaus Prekyba, jednej z największych grup detalicznych w krajach bałtyckich i Europie Środkowo-Wschodniej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 27.09.2018

    A co z Sano ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.