16.07.2020/15:41

Związkowa Alternatywa: płaca minimalna powinna wzrosnąć do 3000 zł

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa oburzył się na kolejne deklaracje przedstawicieli obozu rządzącego, zgodnie z którymi płaca minimalna w przyszłym roku będzie o wiele niższa niż 3000 zł brutto.

– Przypominamy, że podniesienie minimalnego wynagrodzenia do 3000 zł w 2021 r. i 4000 zł w 2023 r. było jedną z kluczowych obietnic partii rządzącej w kampanii wyborczej. Dzięki niej Prawo i Sprawiedliwość zdobyło poparcie wielu pracowników o niskich dochodach – komentuje Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Jak dodaje, jednocześnie rząd wprowadza coraz więcej antypracowniczych rozwiązań, między innymi dając fatalny przykład w spółkach skarbu państwa takich jak PLL LOT, gdzie są promowane umowy śmieciowe i radykalnie obniża się pensje etatowym pracownikom.

– W tej sytuacji domagamy się, by rząd zaprzestał antypracowniczych działań, w tym dotrzymał słowa i podniósł płacę minimalną w przyszłym roku do obiecywanych 3000 zł brutto. Ministrowie chwalą się, że na pomoc przedsiębiorcom wydali już ponad 100 mld zł. Skoro tak olbrzymia jest forma wsparcia dla firm, to trudno nam zrozumieć, dlaczego rząd zamierza zrezygnować z deklarowanego wzrostu płacy minimalnej. Nie godzimy się, by za kryzys płacili pracownicy o najniższych dochodach - – podsumowuje Piotr Szumlewicz.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Luzik 23.07.2020

  Pracowałam w handlu i nigdy tam nie wrócę za żadne pieniadze..

 • Rik 17.07.2020

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

 • albatros 16.07.2020

  do @laura nie kłam ludzi do pracy w handlu brakuje, nikt nie chce charować za najniższą krajową

 • Laura 16.07.2020

  Ostatnio robiłam rekrutację. Ludzie w handlu chcą pracować za najniższą krajową. Miałam dziesiątki chętnych. Po covid wszystko bardzo się zmieniło. A jak będą śrubować na siłę pensje będzie trzeba redukować koszty, czyli zwalniać. Czy oni tego nie rozumieją?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.