REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(materiały własne)

Należąca do spółki Emperia Holding, sieć supermarketów Stokrotka zakończyła rozbudowę swojego Centrum Dystrybucyjnego przy ul. Erazma Plewińskiego 18 w Lublinie.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

– W związku z dynamicznym rozwojem sieci w maju ubiegłego roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie Centrum Dystrybucji w Lublinie. Jego powierzchnia została powiększona dwukrotnie, dzięki czemu liczba dostawców wzrosła do ponad 370 i sieć może realizować codzienne dostawy produktów do każdej Stokrotki w krótkim czasie. Oznacza to, że udało nam się znacząco skrócić czas dostaw od producentów do naszych sklepów – mówi Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotka.

Całkowita powierzchnia magazynowa rozbudowanego Centrum Dystrybucyjnego wynosi prawie 11,5 tys. mkw. Po rozbudowie Centrum dysponuje pełną ofertą owocowo – warzywną oraz mięsną i wędliniarską. Centrum posiada magazyny schładzane o łącznej powierzchni około 3 tys. mkw. i oddzielnie schładzany bufor załadunkowy, co pozwala na każdym etapie zachować najwyższą jakość i świeżość oferowanych produktów. Dysponuje również własną myjnią oraz suszarnią kontenerów do transportu mięsa.

- Udaje nam się realizować zamówienia o łącznej wadze ponad 400 ton na dobę. Nasza flota dostarcza towar do sklepów zlokalizowanych we wschodniej części Polski, przejeżdżając ponad 8000 kilometrów na dobę – wyjaśnia Dariusz Kalinowski.

I dodaje: - Regionalne Centrum Dystrybucji w Lublinie poza dostawą zwykłych towarów, takich, które mogliśmy dostarczyć z dowolnego magazynu w Polsce, dostarcza także towary regionalne. Jest to więc taki magazyn, dzięki któremu Stokrotka może być bardzo przyjazna we współpracy z dostawcami z województwa lubelskiego, do dostarczania lokalnego asortymentu do sklepów. Dzięki Centrum Dystrybucji klienci będą mogli kupić w jeszcze większym zakresie produkty regionalne, które znają i cenią. W przyszłości podobne centra będą powstawać także w innych częściach Polski.

Obecnie Centrum Dystrybucji obsługuje ponad 172 sklepy zlokalizowane we wschodniej części Polski w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim oraz części województwa małopolskiego, jak również dwa magazyny regionalne: w Białymstoku oraz Tarnobrzegu. Dzięki nowej inwestycji zatrudnienie zwiększyło się o ok. 50 osób. W chwili obecnej w Centrum zatrudnionych jest 230 pracowników.

Stokrotka to część detaliczna Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Sieć Stokrotka obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie sieć obejmuje prawie 440 sklepów Stokrotka zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki handlowe mają od 200 mkw do 1000 mkw powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony