22.05.2024 / 12:45
StoryEditor

Technologia w służbie handlu i łańcucha dostaw

Technologia w służbie handlu i łańcucha dostaw
Technologia sama w sobie jest bezużyteczna w kontekście rozwoju biznesu. Trzeba wiedzieć, jaką ją wykorzystać. I po to właśnie na kongresie Retail Trends 2024 będziemy rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach oraz rozwoju łańcucha dostaw.

Jak nowoczesne rozwiązania zmieniają retailową rzeczywistość?

Zbliża się kolejna edycja jednej z najważniejszych konferencji dla branży retail i FMCG w Europie Środkowo-Wschodniej – Retail Trends 2024. Jest ona organizowana przez Wydawnictwo Gospodarcze, wydawcę m.in. branżowego magazynu Wiadomości Handlowe oraz portali www.wiadomoscihandlowe.pl i www.franczyzawhandlu.pl. Odbędzie się ona 18 czerwca w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Podczas Retail Trends 2024 planujemy cały blok poświęcony technologiom.Dołącz do nas i poznaj najnowsze trendy!

Zaczniemy od roli logistyki w strategii omnichannel sieci handlowych, którą na podstawie mechanizmów własnej sieci zaprezentuje Auchan Retail Polska. Będzie też trochę o opakowaniach i zmianach technologicznych w tym zakresie – oczywiście wszystko w służbie środowisku i bezpieczeństwu, przy wsparciu digitalizacji.

Nie mogło w tym bloku tematycznym zabraknąć również wystąpień na temat optymalizacji przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz trendów związanych z automatyzacją i robotyzacją w sektorze FMCG.

Będzie również czas na debatę pt. Budowanie wartości dla firm i konsumentów w łańcuchu dostaw w czasach wysokich kosztów. W jej trakcie porozmawiamy o tym, jak kryzys kosztowy wymusił optymalizację w handlu i u dostawców, jak wykorzystuje się nowe technologie do budowania doskonałości operacyjnej oraz jak dane mogą pomóc w budowaniu konkurencyjności. Będzie też o zielonej transformacji i strategiach zakupowych sieci handlowych.

Później  w bloku pojawią się tematy związane z żywnością paczkowaną i innowacjami w łańcuchu dostaw, a podsumowaniem będzie fireside chat na temat szeroko rozumianego ograniczania strat w sklepach. Swój udział zapowiedziała już Anna Podkowińska-Tretyn, szefowa Too Good To Go Polska.

06.07.2026 / 12:57
StoryEditor
Groźna bakteria w zupkach instant ukraińskiego producenta. Dziesiątki pacjentów w szpitalach w całej Europie [AKTUALIZACJA]
Europejskie służby wycofują zupki instant Reeva Foods z powodu salmonelli (fot. Shutterstock)

Europejskie służby sanitarne wycofują ze sprzedaży zupki instant marki Reeva Foods z powodu skażenia pałeczkami salmonelli. Skażone produkty wywołały masowe zatrucia w wielu krajach Europy, a kilkadziesiąt osób wymagało pilnej hospitalizacji. Polskie urzędy na razie nie odnotowały zachorowań.

W artykule przeczytasz:

  • Skażone zupki Reeva znikają ze sklepów
  • Dziesiątki pacjentów w szpitalach
  • Jakie są zalecenia dla polskich konsumentów?

Skażone zupki Reeva...

06.07.2026 / 10:09
StoryEditor
Sklepy Delikatesy Centrum znikają z miasta! "Przyjechali, dali wypowiedzenia i kazali pakować towar"
Na zdj. sklep sieci Delikatesy Centrum (fot. OleksSH/Shutterstock)

Dwa sklepy Delikatesy Centrum w Wyszkowie zakończyły działalność praktycznie z dnia na dzień. Pracownicy otrzymali wypowiedzenia tuż przed zamknięciem placówek, a klienci zostali poinformowani o zakończeniu działalności dopiero 1 lipca. Okoliczności zamknięcia sklepów pokazują, jak przebiega proces zmian w sieci należącej do Grupy Eurocash.

W artykule przeczytasz:

  • Delikatesy Centrum zamknęły dwa sklepy w Wyszkowie
  • Zwolnienia pracowników w Delikatesach Centrum
  • Restrukturyzacja Delikatesów Centrum
  • Mniej sk...
12. lipiec 2026 09:16