07.07.2020/16:03

Aldi wchodzi do Kielc. Nowy sklep pod koniec roku

Aldi buduje w Kielcach nowy dyskont spożywczy. Pierwszy sklep niemieckiej marki w stolicy województwa świętokrzyskiego będzie zlokalizowany u zbiegu alei Solidarności i alei Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Pierwszy sklep sieci Aldi w Kielcach ma być gotowy pod koniec 2020 r. Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury w Urzędzie Miasta w Kielcach poinformował portal strefabiznesu.pl, że inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Po wyburzeniu starego drewnianego budynku, który był w miejscu, w którym ma stać nowy sklep, trwają prace przy fundamentach.

Według kierowniczki referatu Administracji Budowlanej w Urzędzie Miasta Anny Zadary, inwestycję zaplanowano na działce o powierzchni prawie 3800 mkw., a sam budynek będzie miał 1325 mkw. Aldi zaplanował parking na 42 stanowiska, w tym 4 dla niepełnosprawnych. 

Prace budowlane mają potrwać około 5 miesięcy. Będzie to drugi dyskont Aldiego w województwie świętokrzyskim. Obecnie jedyny sklep w rejonie działa w Skarżysku-Kamiennej.

Sieć Aldi zapowiedziała, że rok 2020 ma być przełomowy dla rozwoju firmy w Polsce. Dyskonter ma przyspieszyć ekspansję na naszym rynku.

– Mamy ambitne plany rozwoju sieci na najbliższe lata, w ramach których do końca 2022 roku chcemy potroić liczbę otwieranych sklepów – mówił Oktawian Torchała, CEO Aldi w Polsce.

Aldi ma obecnie w Polsce ponad 140 sklepów. W minionym roku otwartych zostało 6, zaś od stycznia sieć otworzyła 4 nowe sklepy. Jeśli bazą do planów rozwoju sieci Aldi w Polsce ma być rok 2019, to firma może otwierać od ok. 20 placówek rocznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.