31.08.2020/12:11

Allegro zmienia lokalizację swoich biur i poszukuje specjalistów

Firma z siedzibą w Poznaniu zatrudnia obecnie 2100 pracowników w 4 biurach, w tym w Warszawie, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu. Poszukuje kilkudziesięciu nowych specjalistów i przeprowadza się do nowych biurowców.

Allegro zatrudnia obecnie 2,1 tys. osób, z czego połowa to wysokiej klasy eksperci z obszaru technologii i aktywnie poszukuje nowych pracowników. Od początku roku zatrudniono 284 osoby. Do końca roku Allegro planuje zatrudnić kolejnych 330 pracowników.

Aby pomóc przyspieszyć rozwój polskiego sektora e-commerce, Allegro rozbudowuje swoje zespoły w kilku lokalizacjach- w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, chcąc dotrzeć do najbardziej utalentowanych potencjalnych pracowników. Zatrudnienie w Warszawie potroiło się od czasu przeprowadzki do Q22 w 2016 r., osiągając liczbę 640 specjalistów. Aby dalej się rozwijać, warszawski zespół przeniesie się do nowej lokalizacji na biurowej mapie Warszawy - Fabryki Norblina. Allegro zacznie się tam przeprowadzać w połowie 2021 roku, a do końca 2022 roku będzie tam pracować cały warszawski zespół. W razie potrzeby, dostępna przestrzeń pozwoli komfortowo pomieścić nawet dwukrotnie większą liczbę pracowników.

Zmiany czekają jeszcze biura w dwóch lokalizacjach. Allegro planuje dalszy rozwój swojej siedziby w Poznaniu. Obecnie rezyduje w budynku Pixel, zbudowanym w 2013 roku. Pracuje w nim 1340 pracowników, w tym większość zespołów technicznych i kluczowych funkcji biznesowych. Aby utrzymać tempo rozwoju poznańskiego zespołu Allegro pracuje nad dwoma scenariuszami: albo przenosząc się całkowicie w nowe miejsce, albo uzupełniając budynek Pixel o dodatkową powierzchnię biurową.

W Krakowie znajduje się kolejne biuro Allegro, które powiększy się na początku 2021 roku. Biuro otwarto 6 lat temu, w 2014 roku. Obecnie zatrudnia 70 pracowników, a 20 kolejnych ma dołączyć jeszcze w tym roku. Nowe biuro zajmie powierzchnię cztery raz większą niż pierwsza siedziba firmy w tym mieście.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także