25.11.2019/14:58

Amazon oferuje handlowcom inteligentne półki magazynowe Smart Shelf

Amazon wprowadził do oferty inteligentne półki, które automatyzują proces uzupełniania zapasów towarów. Mogą służyć firmom prowadzącym sprzedaż online, ale mogą też być wykorzystywane w biurach i domach.

Urządzenia Amazon Dash Smart Shelf to tak naprawdę płaskie wagi elektroniczne z wbudowanym odbiornikiem wifi. Inteligentna półka monitoruje wagę przedmiotów, które są na niej ułożone i za pośrednictwem urządzeń z asystentem głosowym Alexa może – w zależności od decyzji użytkownika – automatycznie zamówić towar albo powiadomić właściciela, że poziom zapasów danego towaru obniżył się poniżej przyjętej wartości.

Półki współpracują także z dedykowaną aplikacją na smartfona, która umożliwia konfigurację urządzenia, może też służyć do automatycznego zamawiania brakujących produktów, względnie wyświetlać powiadomienia o niskich zapasach.

Smart Shelf może pomóc firmom handlowym, sprzedającym znaczne wolumeny produktów, w zarządzaniu zapasami. Może być także wykorzystywane w biurach, np. do składowania papieru do drukarek czy akcesoriów biurowych. Firma zachęca też konsumentów, by wykorzystywali urządzenia np. w domowej kuchni czy spiżarni.

Cena urządzeń nie została jeszcze podana. Sprzedaż ma się rozpocząć wkrótce. Półki dostępne będą w trzech rozmiarach. Mogą być zasilane bateriami albo z sieci elektrycznej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.