30.09.2020/00:00

Amazon zaprezentował rozwiązanie, które pozwala klientom sklepów płacić za zakupy... dłonią, bez korzystania z gadżetów

CNN donosi, że Amazon wprowadził nowy bezdotykowe rozwiązanie Amazon One, które  pozwala klientom płacić dłonią w sklepach, bez konieczności używania gadżetów (wearables) czy telefonu.

Amazon połączył zapis karty kredytowej z zaszyfrowanym obrazem dłoni. Dzięki temu klienci sklepów Amazon Go, umieszczając dłoń nad specjalnym czytnikiem mogą zapłacić za wybrane produkty.

Należy zaznaczyć, że klienci którzy zdecydują się na korzystanie z nowej usługi będą musieli wcześniej przekazać firmie swoje dane biometryczne. Dłoń użytkownika zostanie zeskanowana, a jej obraz zaszyfrowany. Do korzystania z niej będzą potrzebne karta płatnicza i numer telefonu.

Na razie funkcja będzie dostępna tylko w dwóch sklepach Amazon Go w Seattle, ale są już plany rozszerzenia zasięgu nowej usługi na Nowy Jork, Chicago i San Francisco.

Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, to Amazon planuje udostępnić je innym sieciom sklepów, czy sprzedawcom usług.

- Amazon One to szybki, wygodny i bezdotykowy sposób, dzięki któremu ludzie mogą używać dłoni do codziennych czynności, takich jak płacenie w sklepie, okazanie karty lojalnościowej, wejście na stadion, czy koncert, a nawet do biura. Usługa została zaprojektowana z myślą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i wykorzystuje niestandardowe algorytmy oraz sprzęt do tworzenia niepowtarzalnego podpisu dłoni użytkownika – tłumaczy Dilip Kumar, wiceprezes ds. sieci sklepów fizycznych Amazona.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także