25.07.2017/11:12

Amerykańska sieć Wendy's przetestuje polski rynek

Znana amerykańska sieć restauracji Wendy's pojawi się w tym tygodniu w Polsce. Zrobi to w dość nietypowy sposób - wprawdzie nie otworzy własnej placówki, lecz ruszy "w trasę objazdową", aby zapoznać polskich klientów ze swoimi flagowymi produktami. Wiele wskazuje na to, że mogą być to przymiarki do pojawienia się marki na stałe na polskim rynku.

Hamburgery Dave's Single Burger oraz JR Frosty wypróbować będą mogli klienci restauracji Bal w Krakowie (we wtorek 25 lipca) oraz Io Raviolo w Warszawie (w czwartek 27 lipca). Najważniejsze produkty z portfolio Wendy's pojawią się w ofercie obu tych miejsc jedynie przez cztery godziny, w ramach akcji "Wendy's w podróży po Polsce".

- Restauracja Wendy’s odbywa oficjalną trasę objazdową i właśnie zbliża się do Polski, ale uwaga: tylko na jeden dzień! - informują organizatorzy obu wydarzeń.

Wendy's to jedna z najpopularniejszych sieci fast-food w Stanach Zjednoczonych, a zarazem trzecia największa sieć z hamburgerami w ofercie na świecie. Wielkością ustępuje jedynie sieciom McDonald's i Burger King. W skali globalnej działa ponad 6,5 tys. lokali Wendy's, z czego ponad 6,2 tys. w ramach franczyzy, a ponad trzy czwarte w Ameryce Północnej.

Dotychczas ekspansja sieci na kontynencie europejskim nie przebiegała najlepiej. Wendy's musiało się wycofać z rynków Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec i Rosji i na chwilę obecną nie posiada lokali w Europie. Restauracje pod tym szyldem znaleźć można natomiast w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Oceanii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.