14.05.2019/16:11

AmRest Holdings: Duże zmiany w składzie organów zarządzających spółki

AmRest Holdings poinformowała, że dwóch dotychczasowych dyrektorów – członków Rady Dyrektorów – złożyło rezygnacje, a na ich miejsce powołano nowe osoby. Powołano też nowego prezesa i nowego szefa finansów.

Rada Dyrektorów podjęła decyzję o przyjęciu rezygnacji dyrektorów Henry'ego J. McGoverna i Stevena K. Winegara Clarka. Na wniosek Komitetu ds Nominacji i Wynagrodzeń wakaty zostały obsadzone przez Romanę Sadurską i Emilio Fullaondo Botellę.

Decyzje zostały podjęte w zgodnie z uzasadniającym raportem Rady Dyrektorów. Zgodnie z przepisami hiszpańskiej ustawy o spółkach kapitałowych, oba powołania zostaną przedłożone do ratyfikacji na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Ponadto Spółka informuje, że zgodnie z rekomendacją Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń, Rada Dyrektorów podjęła również decyzję o powołaniu Marka Chandlera na stanowisko Chief Executive Officer'a oraz Eduardo Zamarripa na stanowisko Chief Financial Officer'a.

Mark Chandler jest absolwentem studiów z zakresu matematyki i ekonomii na Whitman College. Uzyskał również tytuł MBA z marketingu i finansów na Columbia University w USA.

Rozpoczął pracę w AmRest Holdings w 2008 roku na stanowisku Dyrektora Finansowego (Chief Financial Officer). Posiada bogate doświadczenie z zakresu finansów, zarządzania i rozwoju biznesu.

Chandler wcześniej pracował jako CFO w Waytronix Inc. (obecnie CUI Global Inc.), spółce publicznej zajmującej się technologiami informatycznymi. Przez 23 lata pracował w Sara Lee Corporation, gdzie pełnił wiele funkcji zarządczych, w tym funkcję CEO ds. rozwoju biznesu w Europie oraz jako członek zarządu Sara Lee Apparel Europe. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w American Express oraz w spółce General Foods.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka działa na podstawie umów franczyzowych sieci restauracji Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut, Burger King i Starbucks. Firma operuje w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Serbii, Słowacji i Węgrzech. Rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.