21.05.2021/08:58

AmRest rozwinie w Polsce markę Pizza Hut poprzez franczyzę

Zarządzana przez AmRest marka Pizza Hut otworzyła w czwartek 20 maja drugą pizzerię franczyzową w Polsce. Punkt uruchomiony w tym modelu ruszył w Stargardzie Szczecińskim, w Galerii Handlowej Starówka.

Przypomnijmy, że pierwsza placówka franczyzowa Pizza Hut wystartowała w 2020 r. w Galerii Wiślanka w Żorach. Widać zatem, że AmRest wiąże nadzieje z rozwojem sieci pizzerii także w takiej formule.

- Wraz z otwarciem drugiego lokalu w Stargardzie Szczecińskim przyśpieszamy nasz rozwój w miejscowościach powyżej 60 tys. mieszkańców - mówi Jarek Orłowski, dyrektor operacyjny Pizza Hut na rynek polski.

AmRest w naszej części Europy prowadzi już ponad 200 własnych restauracji Pizza Hut. Firma otrzymała od właściciela marki Pizza Hut, czyli firmy YUM, prawo do prowadzenia master-franczyzy w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz w części krajów bałkańskich.

- Dzięki rozwojowi franczyzy Pizza Hut przyśpieszy dynamikę wzrostu oraz zwiększy penetrację marki, przede wszystkim dzięki otwarciom restauracji  w mniejszych ośrodkach - tłumaczy firma w komunikacie.

W pierwszym kwartale 2021 r. przychody AmRestu wyniosły niecałe 380 mln euro - wynika ze wstępnych danych, którymi podzieliła się spółka. Względem analogicznego okresu przed rokiem sprzedaż spadła zatem o 7,8 proc.

Na koniec grudnia 2020 r. Grupa AmRest zarządzała siecią 2337 restauracji. W 2021 roku AmRest chce otworzyć 130 nowych restauracji brutto.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także