23.11.2018/12:59

AmRest zadebiutował na hiszpańskiej giełdzie

AmRest zadebiutował na hiszpańskiej giełdzie. Akcje spółki wprowadzono do obiegu w procesie technicznego listingu (dual listing) pod symbolem „EAT” - tym samym co na warszawskim parkiecie, na którym firma obecna jest od 2005 roku.

W III kwartale tego roku sprzedaż firmy AmRest wzrosła o ponad 23 proc., osiągając poziom 392 milionów euro, czyli o 74 miliony więcej niż w roku poprzednim. Jednocześnie EBITDA wyniosła 50 milionów euro, co oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

- Wejście AmRest na giełdę w Hiszpanii umocni pozycję firmy w Europie Zachodniej i ułatwi dotarcie na nowe rynki, co jednocześnie pozwoli pozyskać nowe grono inwestorów – podała firma w komunikacie.

- AmRest podjął strategiczną decyzję o przeniesieniu swojej siedziby do Hiszpanii, która jest drugim pod względem wielkości i jednocześnie najbardziej dochodowym rynkiem w portfelu spółki. Dzięki wejściu na hiszpańską giełdę AmRest od dziś notowany jest również w euro, walucie, która otwiera szereg możliwości zarówno dla firmy, jak i akcjonariuszy, by wspólnie tworzyć zrównoważony biznes z ogromnym potencjałem do dalszego rozwoju – powiedział José Parés, przewodniczący Rady Dyrektorów AmRest, cytowany w komunikacie.

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB. Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 2000 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 26 krajach, w tym Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.