23.11.2020/14:09

Auchan, Netto, Tesco – kolejne sieci oferują świąteczne wsparcie dla Banków Żywności

Sieci Auchan, Netto i Tesco organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. Obaj detaliści kontynuują tym samym wieloletnią współpracę z Bankami Żywności. To 24. edycja corocznej akcji charytatywnej.

Już po raz kolejny Auchan Retail Polska udostępnia swoje sklepy na rzecz Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności – w tym roku pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”.

„Od 23 do 28 listopada klienci 47 sklepów sieci, którzy zechcą dołączyć do akcji i podarować najbardziej potrzebującym produkty spożywcze, będą mogli je kupić i zostawić w przygotowanych w tym celu specjalnych koszach. Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczna zbiórka odbędzie się w zmienionej formule – potrwa dłużej niż zwykle, nie pojawią się też tym razem w sklepach wolontariusze.” – wyjaśnia francuski detalista w komunikacie.

– Zbiórki żywności, która przekazywana jest na rzecz najbardziej potrzebujących, organizujemy wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności już od ponad dziesięciu lat. Ten rok jest z pewnością wyjątkowy. Pandemia pogłębiła problemy społeczne, wiele osób znalazło się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i potrzebuje wsparcia. W tym bezprecedensowym czasie nasza pomoc nabiera szczególnego wymiaru, dlatego gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji zbierania żywności. Jestem przekonana, że razem możemy sprawić, że nadchodzący świąteczny czas będzie bardziej radosny także dla tych, którzy są w największej potrzebie – mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR Auchan Retail Polska.

Także sieć dyskontowa Netto przyłącza się do tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności – również w zmienionej formule, bez udziału wolontariuszy i w wydłużonym terminie od 23 do 28 listopada. Zbiórka prowadzona będzie „w wytypowanych placówkach sieci Netto, których lista znajduje się na stronie internetowej”.

– Społeczna odpowiedzialność to jeden z elementów strategii przyjętej w Netto, a chęć niesienia pomocy wynika także z naszych wewnętrznych potrzeb oraz przekonań, dlatego już od 10 lat przyłączamy się do zbiórek banków żywności i innych organizacji społecznych. Mamy świadomość, jak wiele osób w Polsce znajduje się w ciężkiej sytuacji życiowej. Prowadzimy wiele działań mających na celu niesienie pomocy oraz walkę z marnowaniem żywności – podkreśla Mariola Skolimowska, PR & Communications Manager Netto Polska.

Udział w tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności deklaruje również sieć Tesco.

– Świąteczna Zbiórka Żywności to cudowna akcja, od lat dająca tysiącom Polaków nadzieję na spokojne i godnie spędzone Święta. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy i gorąco zachęcamy naszych klientów do dołączenia do niej także w tym roku – mówi Daria Kulińska, dyrektorka komunikacji Tesco Polska. I dodaje: – Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji, gdy tak wiele osób doświadcza skutków pandemii, potrzebna jest dodatkowa pomoc i solidarność. Od początku pandemii dbamy, by nasi partnerzy, Banki Żywności i Caritas, mieli zapewnione ciągłe wsparcie w pomaganiu. W kwietniu przekazaliśmy potrzebującym dodatkową darowiznę w postaci 20 ton żywności, a w wakacje zorganizowaliśmy w naszych sklepach specjalną Letnią Zbiórkę Żywności, wspierając dodatkowymi ponad 15 tonami produktów. To równowartość 83,3 tysięcy posiłków dla potrzebujących. Każdy produkt przekazany przez klientów podczas Świątecznej Zbiórki Żywności oznacza kolejne posiłki dla podopiecznych organizacji.

– Jak co roku zachęcamy do udziału w zbiórce, ale tym razem nasza akcja ma jeszcze mocniejszy wyraz − jesteśmy bowiem w momencie kryzysu. Wiele osób nie tylko traci pracę, ale też poważnie choruje, musi pozostać w izolacji, w ciężkim położeniu są zwłaszcza seniorzy i osoby samotne. Dlatego zwracamy się z wielkim apelem: uratujmy Święta wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia, nie pozwólmy, by pandemiczny kryzys stał się też kryzysem solidarności z drugim człowiekiem – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także