28.12.2016/15:56

Cudzoziemcy wydają w Polsce coraz więcej

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w III kw. 2016 r. cudzoziemcy zrobili w Polsce zakupy za 10,9 mld zł. Oznacza to wzrost o 3,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Najwięcej kupują Niemcy – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jeśli chodzi o Ukraińców, Białorusinów i Rosjan przyjeżdżających do Polski, to aż 83 proc. wydatków stanowią towary nieżywnościowe, głównie materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD oraz części i akcesoria do samochodów. Żywność i napoje bezalkoholowe stanowiły 11 proc., a usługi ponad 5 proc. wszystkich zakupów.

Natomiast koszyk cudzoziemców z Unii Europejskiej, a więc Niemców, Czechów, Słowaków i Litwinów wygląda nieco inaczej. Na żywność wydali oni w Polsce mniej więcej tyle samo, co nasi sąsiedzi ze Wschodu (13 proc.), ale zdecydowanie więcej (20 proc. wydatków) przeznaczyli na usługi, np. wizyty u fryzjera.

Więcej w Gazecie Wyborczej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.