20.09.2018/22:13

Czy E.Leclerc jest gotowy na uruchomienie sklepu ze zdrową żywnością w Polsce?

Władze sieci E.Leclerc Polska zasygnalizowały, że są zainteresowane uruchomieniem w przyszłości sklepu z szeroko pojętą ofertą produktów Bio, Eko, towarów specjalistycznych (bez glutenu, dla wegetarian, itp.) i zdrowej żywności. Nie padły jednak żadne terminy i potencjalne lokalizacje dla tego typu projektu.

Jak podkreślają przedstawiciele Grupy E.Leclerc obecnie w ofercie sklepów sieci jest już ponad 2500 produktów Bio, Eko i asortymentu z obszaru zdrowej żywności. To oznacza, że firma teoretycznie jest gotowa na uruchomienie samodzielnego konceptu sklepu z tego typu ofertą. Konieczne byłoby „jedynie” stworzenie odpowiednio szerokiego portfolio produktów świeżych w kategorii  warzyw i owoców.

Jednak jak wskazują władze firmy, uruchomienie takiego projektu w samodzielnej lokalizacji wiązałoby się z koniecznością wdrożenia zupełnie nowej logistyki, która zapewniłaby placówkom tego typu dostawy żywności w odpowiedniej jakości. Co jak wskazują byłoby bardzo trudne i generowałoby wysokie koszty. Potencjalny – jeszcze dość niski – popyt na tego typu produkty mógłby nie zrekompensować kosztów prowadzenia takiego biznesu na polskim rynku.

Obecnie przedstawiciele sieci E.Leclerc w Polsce uważnie przyglądają się projektom z tego obszaru realizowanym we Francji. Gdzie firma matka otwiera np. hipermarkety podzielone na wydzielone strefy z bardzo szeroką ofertą produktów Bio i artykułów nakierowanych na zdrowie. Ten koncept przypomina rozwiązanie „sklep w sklepie”. Klient wchodząc do hipermarketu trafia najpierw do „sklepu” z ofertą Bio i zdrową żywnością, w tym produktami świeżymi i warzywami. Następnie może przejść do części sklepu z tradycyjnym asortymentem.

Jednocześnie od 2019 r. E.Leclerc we Francji będzie testował samodzielny supermarket z ofertą Bio i asortymentem prozdrowotnym. Ten projekt oraz jego wyniki mogą być inspiracją dla polskiego oddziału firmy w pracy nad polskim konceptem sklepu specjalistycznego.

Przedstawiciele E.Leclerc Polska nie chcieli zadeklarować kiedy, a nie w jakiej lokalizacji mogłaby ruszyć pierwsza tego typu placówka sieci w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klient leklerka 21.09.2018

    Najpierw niech ktoś wyremontuje istniejące polskie sklepy - sklep w Poznaniu na Głogowskiej ma wystrój jak z lat '90!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.