11.02.2018/22:39

Dalius Misiūnas nowym szefem Grupy Maxima

Dalius Misiūnas zastąpi Robertasa Čipkusa na stanowisku dyrektora wykonawczego (CEO) Grupy Maxima. Litewski koncern handlowy rozwija w Polsce sieć supermarketów Aldik, jest także pośrednio właścicielem sieci sklepów Sano. Firma jest obecnie w procesie zakupu spółki Emperia Holding, która zarządza siecią prawie 440 sklepów Stokrotka.

Petras Jašinskas, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Maxima, podkreślił że zatrudnienie Daliusa Misiūnasa oznacza dla firmy dodatkowe kompetencje i profesjonalizm, które staną się ważnym elementem dążenia do trwałego wzrostu wartości biznesowej firmy.

Dalius Misiūnas dodał, że praca w Grupy Maxima jest nie tylko świetnym wyzwaniem zawodowym, ale także niepowtarzalną okazją, która pozwoli mu wykorzystać jego doświadczenie i wiedzę. Podkreślił, że chce efektywnie rozwijać i ulepszać firmę.

Do 7 lutego Dalius Misiūnas był CEO i wiceprezesem firmy SBA Baldų Kompanija. W latach 2013-2017 pełnił funkcję prezesa i przewodniczącego rady nadzorczej koncernu energetycznego Lietuvos Energija. Wcześniej kierował firmą Lietuvos Energijos Gamyba, a także pracował w firmie doradztwa biznesowego Ernst & Young.

Petras Jašinskas będzie nadal przewodniczył zarządowi Grupy Maxima. Dalius Misiūnas będzie wiceprzewodniczącym zarządu.

Robertas Čipkus, który do tej pory kierował Grupą Maxima Grupė, będzie kontynuował karierę w spółce Vilniaus Prekyba na stanowisku członka zarządu i Business Development Managera.

Grupa Maxima jest największym operatorem handlowym na Litwie i pozostałych krajach nadbałtyckich, firma jest obecna także w Polsce i Bułgarii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.