04.07.2020/16:03

Daniel Obajtek: W ciągu 2 lat Ruch wyjdzie na prostą. Pójdzie w ślady Żabki?

- Ruch to dla nas aktywa – kioski w bardzo dobrych lokalizacjach, ale też rozbudowane usługi kurierskie. Orlen jest w stanie podać lek w postaci zastrzyku kapitału obrotowego. Uruchomienie potencjału Ruchu pozwoli szybciej rozwijać biznes detaliczny Orlenu – tłumaczy prezes Orlenu, Daniel Obajtek w rozmowie z serwisem Business Insider Polska. Obajtek zapowiada też, że w ciągu 2 lat Ruch wyjdzie na prostą, a asortyment największych kiosków będzie podobny, jak w Żabce.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Tytus 03.03.2021

  Co za brednie... Żabka - 6,5 tys. sklepów, o powierzchni 60 - 150 m kw. Ruch - ok. 1 tys. budek "blaszaków", o powierzchni 6 m kw., bez kanalizacji i dostępu do wody. O czym my mówimy?? Jaka restrukturyzacja, jakie convenience?? Nie da się, po prostu fizycznie się nie da z blaszanej budki z gazetami i papierosami zrobić sklepu spożywczego. Nie trzeba być wielkim analitykiem ani strategiem by to wiedzieć...

 • on 30.01.2021

  słychac wycie znakomicie hehe

 • Gierek Partia 06.07.2020

  To powrót PRLu a PZPR zastępuje Pis

 • nonima 06.07.2020

  Ktoś może po ludzku wytłumaczyć cały cyrk wokół ratowania Ruchu przez Orle. przecież ? to jest jakaś tragifarsa ? Najpierw mamy dziwne finansowanie przez dwa państwowe banki Ruchu w okresie gdy jego właścicielem jest Igor Ch, były prezes Orlenu w okresie rządów PIS w latach 2005-2007. Historia zarządzania Ruchem tego pana jest bardzo dobrze opisana ( wyprzedaz nieruchomści, podwójne wynagrodzenia za zarządzanie). A od zeszłego roku na pomoc Ruchowi doprowadzonemu praktycznie do bankructwa rusza następny prezes Orlenu. Tylko czemu , większość lokalizacji Ruchu to obecnie trupy, nadające się co najwyżej do wyburzenia.

 • Dark 06.07.2020

  Chore. Co oni robię z tym Orlenem?

 • mafia paliwowa 05.07.2020

  Pod rządami PISu i jego kacyków - na pewno pójdzie, ale raczej w stronę tak "cudownie" zarządzanych przedsiębiorstw, jak wspomniana już przez jednego z moich przedmówców stadnina koni w Janowie Podlaskim. No chyba że wójt Pcimia planuje finansowanie krzyżowe tzn. segment energetyki Orlenu będzie wspierał deficytowe segmenty i księgowo wszystko będzie wychodziło na plus.

 • Paliak 04.07.2020

  Raczej pójdzie w ślady Janowa Podlaskiegi i Atosanu.

 • Lukas 04.07.2020

  Megalomanskie plany rzasu. Retail to nie paliwa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.