02.12.2020/12:37

Domy towarowe Debenhams – ikona brytyjskiego handlu – odchodzą w niebyt po prawie 250 latach działalności

Sieć domów towarowych Debenhams potwierdziła, że – po zakończeniu niepowodzeniem operacji sprzedaży części lub całości aktywów – zarządca komisaryczny podjął decyzję o terminacji działalności firmy. Nadal prowadzone będą poszukiwania nabywców części majątku przedsiębiorstwa. Jednak 12 tys. pracowników sieci musi się liczyć z utratą zatrudnienia.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • korporacje zjadą nas 02.12.2020

  To smutne. Niestety coraz bardziej zmierzamy do modelu wszystko przez internet, i wszystko najlepiej od kilku potężnych graczy. To bardzo zły trend. Sytuacje "ratuje" drukowanie pieniędzy, jest to tylko dawanie "alkoholu" pijanemu, kac będzie jeszcze większy... Państwa nie chcą średniej klasy, sprzyjają bogaceniu się tym największym z USA. Pandemia przyspieszyła w zastraszającym tempie. Proste sprawy, kupowane w internecie rzeczy przez Allegro, które pobiera gigantyczne prowizje od przychodu i od wystawienia produktu. Czytamy artykuły, a jeden koncern posiada kilkadziesiąt domen. Obracamy się wokół kilkunastu firm, które mają z naszego życia wszystko. Nie znam wielu młodych ludzi, którzy by założyli własne firmy, z 120 z LO, jak zrobiłem zestawienie tylko 3 założyło firmę własną. Nie do pomyślenia w pokoleniu z lat 80-90 gdy wchodzili w wieku 25-35 lat na rynek pracy. Rządzą potężne korporacje, niszczą pieniądz ludzi, kredyty są niskie, dla korporacji to wymarzone warunki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także