27.07.2018/12:05

Drink Food zawiesza produkcję wody niegazowanej

- W świetle informacji i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) Zarząd firmy Drink Food Sp. z o.o., producenta źródlanych wód niegazowanych Józefowianka i Świętokrzyska, pragnie poinformować, iż podjął decyzję o całkowitym wycofaniu z rynku i zawieszeniu dalszej produkcji wody niegazowanej – informuje firma w komunikacie.

Jak uzasadniają przedstawiciele producenta, decyzja ta podyktowana jest "przede wszystkim troską o bezpieczeństwo konsumentów i zapewnienie najwyższej jakości oferowanych produktów".

- Pragniemy podkreślić, iż działania Drink Food Sp. z o.o. podjęte zostały znacznie wcześniej - przed pojawieniem się komunikatu GIS (23.07.2018). Na początku lipca br., niezwłocznie po wewnętrznej kontroli jakości producenta, wstrzymano dostawę pierwszej partii wody niegazowanej o numerach 51264. Należy podkreślić, że badania produktów realizowane zgodnie z procedurami nie wskazywały na nieprawidłowości. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo konsumentów firma podjęła decyzję o przeprowadzeniu akcji informacyjnej wśród dużych sieci handlowych, wstrzymując i wycofując wodę niegazowaną w butelkach o pojemności 0,5 L i 1,5 L ze sklepów – czytamy w komunikacie.  

Firma twierdzi, że jej działania są zgodne z opiniami ekspertów, którzy na całym świecie podkreślają, że obawa o jakość jednej butelki skutkuje wycofaniem całej serii produkcji z rynku. Drink Food Sp. z o.o. zapewnia, iż pozostałe produkty firmy zostały poddane szczegółowej kontroli jakości a wyniki badań próbek wody niegazowanej są monitorowane na bieżąco.

- Jednocześnie producent na bieżąco monitoruje sytuację oraz wszelkie informacje otrzymywane od dystrybutorów, Klientów. Należy podkreślić, iż dotychczas nie otrzymał żadnych niepokojących sygnałów o przypadkach problemów zdrowotnych Klientów. Firma Drink Food Sp. z o.o. wspólnie z Organami Kontroli, szczegółowo analizuje zaistniałą sytuację oraz możliwości wprowadzenia dodatkowych kontroli jakości. Zarząd spółki zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu uniknięcia podobnej sytuacji w przyszłości – informuje firma.

Przypomnijmy, że w wodzie wykryto bakterie z grupy coli. Z obrotu wycofywane zostały wody niegazowane pod marką Józefowianka i Świętokrzyska, sprzedawane w butelkach półlitrowych i półtoralitrowych. Chodzi o produkty z terminem przydatności do spożycia wyznaczonym na maj-czerwiec 2019 r., pochodzące z partii oznaczonych numerami: 051264, 051265, 051272, 051291, 051292, 051292, 051299, 051300, 051301, 051331, 051273, 051330 i 051293.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.