28.05.2018/16:54

Grupa Rovita ze słabymi wynikami za I kw. br.

W I kw. 2018 roku Grupa Rovita zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 45,2 mln zł, o 15,2 mln zł mniej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Jak wskazują władze spółki niższy poziom obrotów związany jest z ograniczeniem działalności eksportowej Rovity. 

Niższy poziom zrealizowanych obrotów spowodował, że Grupa Rovita zamknęła kwartał ze stratą. Na poziomie brutto wyniosła ona 0,3 mln zł przy zysku w porównywalnym okresie zeszłego roku na poziomie 0,3 mln zł. Pozytywnym aspektem wynikowym w mijającym kwartale był wzrost obrotów do kontrahentów krajowych. 

Struktura majątku i jego źródeł finansowania nie uległa istotnym zmianom. Dominującymi składnikami majątkowymi Grupy pozostają aktywa obrotowe, stanowiące 90% majątku. Zapasy stanowią blisko 40% majątku obrotowego, a należności krótkoterminowe blisko 60% całości aktywów obrotowych.

Majątek Grupy niemal w całości finansowany jest zobowiązaniami krótkoterminowymi, wśród których niemal połowę stanowią zobowiązania wobec dostawców. Pozostałymi źródłami finansowania są pożyczki od podmiotów powiązanych oraz kredyty bankowe.

Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego Grupie Rovita udaje się realizować strategię średnio-terminową umocnienia pozycji rynkowej przy jednoczesnym minimalizowaniu zagrożeń operacyjnych i finansowych.

W 2017 r. sprzedaż specjalizującej się w dystrybucji i handlu hurtowym artykułami spożywczymi Grupy Rovita wyniosła 261,72 mln zł, i było to o ok. 30 mln zł mniej niż w roku 2016, gdy sprzedaż była na poziomie 294,69 mln zł. W 2017 r. zysk ze sprzedaży był na poziomie 2,64 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 1,55 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.