19.03.2018/11:05

Kasy fiskalne będzie trzeba wymieniać dwukrotnie?

Ponad 1,8 mln kas fiskalnych będzie musiało zostać wymienionych, aby mogły umieszczać na paragonie nr NIP. Jednak za jakiś czas trzeba będzie wymienić je ponowie, tym razem po to, aby działały także w trybie online. Póki, co nie da się tego załatwić jednym zakupem, gdyż modele z tym drugim rozwiązaniem nie są jeszcze produkowane.

Sprawę opisuje poniedziałkowy Dziennik Gazeta Prawna. Problem to efekt tego, że wdrożenie nowych rozwiązań następuje w różnym terminie. Pierwsza zmiana wchodzi w życie w lipcu tego roku. Po tym terminie przedsiębiorcy będą mogli korzystać ze starych kas, ale nie będą mogli wymieniać paragonów na fakturę VAT. Drugie rozwiązanie wchodzi w życie od początku 2019 roku. Wielu przedsiębiorców zapewne chciałoby przystosować swoją działalność do obu przepisów, kupując jedno nowe urządzenie. Tyle tylko, że kasy działające online nie są jeszcze produkowane i jak przyznają eksperci nie prędko zaczną powstawać. Może to spowodować konieczność dwukrotnej wymiany kasy fiskalnej, o ile nie zmienią się terminy wejścia w życie obydwu rozwiązań.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xxxxx 20.03.2018

    Co to za artykuł - reklama Dziennika Gazety Prawnej? ;/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.