20.02.2017/14:56

Koniec sporu CEDC i Stock Polska o wódkę Saska

Zakończył się spór między firmami Stock Polska a CEDC o to, kto może korzystać ze znaku towarowego Saska. - Porozumienie zostało osiągnięte polubownie i dalsze działania sądowe nie będą prowadzone - poinformowali przedstawiciele CEDC.

- CEDC i Stock Polska zgodziły się dokonać transakcji przenoszącej tytuł prawny do znaku towarowego Saska z CEDC na Stock Polska, co umożliwi Stock Polska kontynuowanie produkcji i dystrybucji produktów Saska - głosi krótki komunikat rozesłany przez CEDC do mediów. Krótki, bowiem obie strony sporu uzgodniły, że warunki porozumienia pozostaną poufne.

Przypomnijmy, jak pisała na jesieni "Rzeczpospolita", w połowie września w lubelskim zakładzie Stock Polska pojawił się komornik z nakazem zabezpieczenia wyprodukowanej tam wódki Saska wydanym 17 sierpnia 2016 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Decyzje w tej sprawie sąd wydał na wniosek firmy CEDC, która – o czym Stock wcześniej nie wiedział – 21 września 2015 roku złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego Saska w Urzędzie Patentowym.

Zdaniem Marka Sypka, dyrektora generalnego Stock Polska, decyzja CEDC, by zastrzec znak towarowy Saska, była "bezprecedensowym działaniem na polskim rynku, będącym przykładem wojny hybrydowej i braku poszanowania zasad fair play". Rzecznik CEDC Krzysztof Kouyoumdjian odpowiadał wtedy, że jego firma nie miała obowiązku informowania konkurentów o zgłoszeniach swoich znaków towarowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.