07.04.2020/08:16

Koronawirus coraz mocniej uderza w pracowników handlu w USA

Co najmniej cztery osoby, które pracowały w Walmarcie, Trader Joe's i sieci Giant, zmarły w ostatnich dniach na Covid-19.

O sprawie informuje "The Washington Post", który informuje, że sprawa dotyczy sklepów w Scarsdale, Nowym Jorku oraz Chicago. Wszyscy detaliści potwierdzili te informacje. To zresztą nie pierwsi pracownicy sieci handlowych w USA, którzy zmarli na koronawirusa. Część sklepów została w związku z tym czasowo zamknięta.

Gazeta podkreśla, że tysiące pracowników handlu w Ameryce musi codziennie pracować dłużej niż zazwyczaj ze względu na ogromny popyt na produkty spożywcze.

Wielu pracowników twierdzi, że nie ma wystarczającej ilości sprzętu ochronnego. W związku z tym dziesiątki pracowników sklepów spożywczych w ostatnich tygodniach miało pozytywny wynik na koronawirusa.

Eksperci, na których powołuje się dziennik twierdzą, że wzrost liczby zakażeń i zgonów wśród pracowników prawdopodobnie w niewielkim stopniu wpłynie na zdolność sklepów spożywczych do utrzymania pracowników i zatrudnienia nowych. Walmart zatrudnia właśnie 150 000 nowych pracowników, a Kroger ponad 10 000. Wiele sieci oferuje dodatkowe 2 dolary za godzinę, a także maski, rękawiczki i środki dezynfekujące do rąk. Jednak znalezienie osób chętnych do pracy na froncie za niewiele więcej niż płaca minimalna może być coraz trudniejsze.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • DrHouse 07.04.2020

    Czy są jakieś dane na ten temat z Polski lub Europy?

  • Pracodawca 07.04.2020

    Artykuł denny i zupełnie nie potrzebnie wprowadzający panikę. można tez napisać ze dziennikarze zaczynaja umierać na koronawirusa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.