27.07.2020/09:36

Makro uruchomiło nowy magazyn centralny w Adamowie koło Warszawy

Od 15 czerwca br. hale Makro zaopatrywane są w artykuły przemysłowe oraz spożywcze niewymagające temperatury kontrolowanej z nowego, nowoczesnego magazynu centralnego.

Magazyn zlokalizowany jest na terenie Panattoni A2 Warsaw Park w Adamowie pod Warszawą. Składa się z dwóch części: magazynu składowego o pojemności 7.500 palet dla towarów importowanych przez Makro z Europy i Azji oraz części przepływowej o przepustowości 3.500 palet na dobę dla towarów pochodzących od dostawców krajowych. Płynny przepływ towaru umożliwiają 43 rampy. Magazyn przystosowany jest również do wykonywania szeregu usług dodatkowych.

Procesy magazynowe wspierane są przez szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak automatyczny system sortujący, roboty transportowe, automaty foliujące czy technologia Put 2 Light. Transport palet wewnątrz magazynu zapewniają wózki widłowe wykorzystujące technologię Li-Ion.

– Projekt przeniesienia operacji do nowego magazynu był przygotowywany przez kilkanaście miesięcy. Jego wdrożenie zaś przebiegło perfekcyjnie. Ta skomplikowana zmiana została przeprowadzona bez najmniejszego wpływu na poziom realizacji dostaw do naszych hal i poziom dostępności produktów dla klientów – mówi cytowany w komunikacie Jerzy Cichostępski, dyrektor ds. łańcucha dostaw i operacji FSD.

- Zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju realizowaną przez Makro, na wybór tej lokalizacji bardzo duży wpływ miał fakt zastosowania w budynku szeregu rozwiązań ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne, takich jak np. zastosowanie płyt absorbujących energię cieplną na elewacji czy oświetlenie LED - tłumaczy firma w komunikacie.

Operacje logistyczne w nowym magazynie centralnym Makro prowadzi Raben Logistic Polska.

Otwarcie nowego magazynu Makro w Adamowie k. Warszawy, (fot. materiały prasowe)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także