21.12.2018/13:13

Marcin Śliwiński, Gobarto: To był trudny rok dla branży mięsnej

Kończący się rok był trudny nie tylko dla naszej firmy, ale również dla całej branży mięsnej – mówi „Wiadomościom Handlowym” Marcin Śliwiński, prezes Gobarto.

Prezes Gobarto zwraca uwagę, że od dłuższego czasu rynek obarczony jest bardzo niskim poziomem cen żywca wieprzowego. - Koszty przewyższają przychody, wpływając na brak opłacalności produkcji w tym momencie. Eksperci nie są zgodni, kiedy ceny powrócą do wyższych poziomów. Jedne opracowania mówią o możliwych wzrostach w II kwartale przyszłego roku, inne o tym, że trend spadkowy może się odwrócić dopiero z początkiem 2020 r. – wskazuje Marcin Śliwiński. - Dodatkowo sytuację komplikuje ASF, którego potencjalny rozwój może mieć duży wpływ na kształtowanie się cen oraz opłacalności produkcji w przyszłości – zaznacza.

Zapytany o plany Gobarto na 2019 r., szef spółki odpowiada: - W najbliższych miesiącach będziemy koncentrować się na optymalizacji i integracji przetwórstwa, oraz rozwoju segmentu zwierzęcego, w tym własnych ferm hodowlanych. W dalszym ciągu chcemy poszerzać portfolio rynków eksportowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.