12.01.2021/10:18

Maspex wygrał w sądzie z firmą FoodCare. Poszło o podobne wzory na puszkach popularnych energetyków

Firma FoodCare otrzymała zakaz wytwarzania, wprowadzania do obrotu i reklamy napojów N–Gine, w opakowaniach podobnych do napojów marki Tiger. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że FoodCare dopuścił się czynów nieuczciwej konkurencji.

Rozprawa odbyła się 8 stycznia. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok nakazujący firmie FoodCare zaniechania wytwarzania, oferowania, wprowadzania do obrotu, importu lub eksportu oraz reklamy i promocji napojów N- Gine (również pod oznaczeniami „N-GINE”, „N’GINE”)  w opakowaniach – puszkach o poj. 250 ml., które, jak podkreśla firma Maspex w komunikacie, zostały przez FoodCare upodobnione do opakowań napojów Tiger. Dodatkowo FoodCare ma opublikować przeprosiny w dwóch dziennikach prasowych na rzecz konsumentów i dystrybutora napojów Tiger za dopuszczenie się  czynów nieuczciwej konkurencji.

To wyrok w sprawie, która toczyła się przed sądem od jesieni 2018 roku. Sąd wskazał, że opakowania  napoju N-Gine od 2016 roku z późniejszymi modyfikacjami, zostały zbytnio upodobnione i zbliżone do opakowań napoju marki Tiger. Sąd ocenił, że takie podobieństwo rodzi ryzyko skojarzenia produktów ze sobą, konfuzji wśród konsumentów oraz „zlania” się obu produktów na półkach. Wyrok nie jest prawomocny, firmie Food Care przysługuje prawo do złożenia apelacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także