12.12.2016/12:47

Największe sieci handlowe radzą sobie na rynku najlepiej?! Nie wszystkie

Francuska sieć supermarketów i hipermarketów spożywczo-przemysłowych E.Leclerc, to obecnie 43 sklepy. Pierwszy E. Leclerc w Polsce powstał w 1995 r. Każdy z supermarketów sieci E.Leclerc jest zarządzany przez inną osobę prawną, dlatego tez nie zamieszczamy wybranych danych finansowych. Jako pierwsza sieć hipermarketów w Polsce firma uruchomiła sprzedaż przez Internet poprzez sieć E.Leclerc on line.

Sieć dyskontowa Aldi Nord, to obecnie ponad 100 sklepów w Polsce. W ciągu ostatnich 3 lat spółka rosła w średniorocznym tempie 17%, w 2014 r. wygenerowała blisko 578 mln PLN przychodów na marży EBITDA 0,3%. Dalszy wzrost przychodów, przy utrzymaniu obecnej tendencji, powinien przełożyć się na poprawę wyników zarówno na poziomie EBITDA jak i zysku netto. Dodatni cykl konwersji gotówki na tle branży jednak rozczarowuje. Spółka ma gotówkę netto na poziomie 217 mln PLN.

Sieć Simply Market jest częścią grupy Auchan i ma 34 supermarkety. Przychody supermarketów Simply od 2012 są stabilne i kształtuje się na poziomie poniżej 550 mln PLN. Zarówno marża EBITDA jak i marża zysku neto znajduje się w trendzie spadkowym. Marża EBITDA wynosi obecnie 2,1%, a marża zysku netto jest ujemna. Na koniec 2014 r. spółka posiadała gotówkę netto w wysokości 14 mln PLN, a jej cykl konwersji kształtuje się na niskim dwucyfrowym dodatnim poziomie.

Dane: DM PKO BP

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.