07.03.2021/18:23

Niemcy rzucili się na testy na koronawirusa do dyskontów. Aldi i e-sklep Lidla przeżyły szturm

Dostępne w niemieckich dyskontach testy na koronawirusa wyprzedały się w ciągu zaledwie kilku minut. Sklepy Aldi przeżyły bezpośredni szturm klientów na produkt, natomiast w Lidlu zawiesiła się strona sklepu internetowego sprzedającego testy na COVID-19.

Produkty pojawiły się w dyskontach Aldi Süd i Aldi Nord w sobotę, 6 marca br. Tego samego dnia w swoim sklepie internetowym zaoferował je Lidl. Pakiet pięciu testów w Lidlu kosztuje 21,99 euro, natomiast w Aldim 24,99 euro.

Dyskonterzy przewidzieli popyt na testy na koronawirusa. Jak podaje serwis br.de, Aldi Süd poinformował, że testy były wykupione zgodnie z oczekiwaniami już pierwszego dnia rano. Detalista już zapowiedział, że ci, którzy opuścili sklepy z pustymi rękami, nie będą musieli długo czekać. Aldi wznowi dostawy testów w nadchodzącym tygodniu, ale – podobnie jak pierwszego dnia sprzedaży - wprowadzi limit jednego opakowania na osobę.

Lidl zaoferował testy na COVID-19 jedynie w sklepie internetowym, ale sprzedaż produktu szybko została zawieszona, ze względu na duże zapotrzebowanie. Operator sklepu uprzedza, że mogą wystąpić opóźnienia w dostawie z powodu wysokiego popytu. Niemiecki Lidl zapowiada, że testy mają być wprowadzone też do sprzedaży w sklepach stacjonarnych.

Pod koniec lutego w Niemczech zostały dopuszczone do sprzedaży domowe testy na COVID-19. Zaledwie dzień po tym, jak pierwsza partia, która pojawiła się w Aldim i Lidlu, została wyprzedana, niemieckie media zalane są informacjami o rzetelności testów i poradami, jak je prawidłowo stosować.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także