20.01.2020/15:59

Niemieckie dyskonty dominują europejski handel. Aldi wychodzi na 2. miejsce, po Grupie Schwarz

Wstępne dane o sprzedaży w 2019 r. ujawniają dość sensacyjną informację. Niemiecka sieć Aldi po raz pierwszy w historii wyprzedziła pod względem sprzedaży zarówno Tesco, jak i Carrefoura. Dyskonter w ubiegłym roku ustąpił pola tylko Grupie Schwarz, właścicielowi sieci Lidl i Kaufland – informuje LZ Retailytics.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Danka 06.02.2020

  Na miejscu dostawców i innych firm współpracujących z Tesco zakonczylabym współpracę już dziś póki można odzyskać zaległe pieniądze.

  Żeby nie było jak z siecią Piotr i Paweł gdzie wierzyciele mogą zgodnie z prawem liczyć na odzyskanie 10% pieniędzy. Jak mają z tym problem mogą się zgodnie z prawem powiesić.

 • erazm 21.01.2020

  Niemcy - obecnie 83,5 mln mieszkancow., niemal jedna piata populacji calej Unii Europejskiej - sila wlasnej konsumpcji detalicznej zawsze znajda sie na czele tak gubiansko ociosanego zestawiena. Porownanie zacznie miec wartosc , gdy zestawimy je dwojako - rynek wlasny ORAZ rynki "podbite" i tu znowu dwojako: w ramach Unii Europejskiej oraz poza Unia. Wowczas olaze sie kto jest najbardziej ekspansyny w handlu europejskim i swiatowym poza wlasnym terytorium.

 • Hedonista 21.01.2020

  Tylko dlaczego rewelacyjny Aldi tak słabo rozwija się w Polsce? W 10 lat 133sklepy i to nie na całym terytorium.. tak silna i dobra marka mogła by zgnieść żenującą biedronkę a z tyloma otwarciami jakie robi tylko traci pozycje. Totalnie niezrozumiała polityka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.