28.07.2021/12:10

Niezaszczepiony kasjer może zostać skierowany do pracy bez kontaktu z klientem. Szykują się zmiany w prawie

Jak ustalił Wprost, już na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 11 sierpnia, zostanie złożony do laski marszałkowskiej poselski projekt, który pozwoli weryfikować pracodawcy, czy jego pracownik jest zaszczepiony. To nie oznacza, że firma będzie mogła zobligować do przyjęcia szczepienia, ale pracodawca będzie mógł zdecydować o przydzieleniu innych zadań, ograniczających kontakt z pracownikami czy klientami. 

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • inga 03.08.2021

  gdyby @dawid miał rozum to by takich głupot nie pisał i ludziom przestrzegających przepisów nie ubliżał , kązdy ma prawo do bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków a taki antymaseczkowiec kpi sobie z covid 19 do czasu aż sie na włąsnej skórze przekona co to znaczy covid 19

 • David 02.08.2021

  Inga, żaden problem. I tak bym do ciebie nie doszedł do kasy. Na szczęście w sklepach, gdzie robię zakupy, nie pracują covidianie i sprzedawcy nie robią problemów. Poza tym, podaj mi podstawę prawną jak jesteś taka obeznana. Wyroki sądowe mówią same za siebie. Gdybyś miała rozum, to byś wiedziała, że na maskach aż się roi od bakterii.

 • inga 02.08.2021

  @david maska jest obowiązkowa bez dyskusji w sklepie

 • inga 02.08.2021

  @dawid nie mas maski nie będziesz obsłużony , takie mam prawo i z tego prawa skorzystam

 • producent_upadły 02.08.2021

  @ Majtki tez przed niczym nie chronią

 • David 31.07.2021

  inga, idź się przewietrz, bo od tego chodzenia w masce masz niedotleniony mózg. Udowodnij najpierw, że maski tak bardzo chronią przed zakażeniem, bo badania i rzeczywistość pokazują coś innego. Sanitarnej segregacji bezwzględnie nie!

 • inga 30.07.2021

  po prostu klienci bez maski nie będą obsługiwani za wyjątkiem osób które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maski

 • Toffi 29.07.2021

  Kasjer ma byc zaszczepiony?? A klient moze robic vo chce?? W tym momemncie co drugi wchodzi do sklepu bez maseczki i ma gdzies pracownika?? To jak??? Pracownik nie jest narazony??

 • Judyta 29.07.2021

  Osoba zaszczepiona nadal może roznosić wirusa, może również nadal zachorować (tylko przebieg choroby może być lżejszy) - w tych aspektach niczym nie różni się od osoby niezaszczepionej :-( jest tyle ważniejszych tematów...

 • julia 28.07.2021

  W handlu, bez kontaktu z klientem? 😂😂😂 no to ciekawe do jakich prac będą kierowani i kto zajmie po nich miejsca na kasach.😂Może zdalnie, albo kasjerów na magazyny😂 Kolejny martwy przepis. Żaden pracodawca nie będzie chciał sprawdzać takich osób, bo to się wiąże z problemami z obsadą.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.